Nowoczesny bank w dobie transformacji cyfrowej

Nowoczesny bank w dobie transformacji cyfrowej
Wojciech Wolas, Dyrektor Sektora Finansowego Dell EMC
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wykorzystanie nowych technologii sprawia, że stare modele biznesowe odchodzą do lamusa, a w ich miejsce wchodzą nowe rozwiązania. Technologia zmienia komunikację zewnętrzną i wewnętrzną przedsiębiorstw, procesy produkcji i tworzenia nowych usług, przeobraża też oczekiwania klientów. Jednak firmy  nie powinny modernizować się za wszelką cenę i implementować wszelkich najnowszych rozwiązań dostępnych na rynku. To szczególnie ważne […]

#WojciechWolas: Sektor bankowości i finansów jest liderem w adaptacji nowych rozwiązań technologicznych i świetnym przykładem cyfrowej transformacji w Polsce #FTB #Dell

Wykorzystanie nowych technologii sprawia, że stare modele biznesowe odchodzą do lamusa, a w ich miejsce wchodzą nowe rozwiązania. Technologia zmienia komunikację zewnętrzną i wewnętrzną przedsiębiorstw, procesy produkcji i tworzenia nowych usług, przeobraża też oczekiwania klientów.

Jednak firmy  nie powinny modernizować się za wszelką cenę i implementować wszelkich najnowszych rozwiązań dostępnych na rynku. To szczególnie ważne w bankowości, gdzie stałość jest jedną z wartości nadal cenionych przez klientów.

Sektor bankowości i finansów  jest liderem w adaptacji nowych rozwiązań technologicznych i świetnym przykładem cyfrowej transformacji w Polsce. Banki dysponują najbardziej wrażliwymi danymi na temat finansów swoich klientów. Te informacje pozwalają lepiej dopasować ofertę do konsumenta, ale zwiększają również odpowiedzialność banków, która nakazuje stosowania bezkompromisowych rozwiązań, szczególnie w warunkach nieustannie zmieniającego się otoczenia biznesowego i rozwoju cyberprzestępczości.

Technologiczna zmiana umożliwia odkrywanie nowych informacji wśród już posiadanych danych, a często wskazuje nieodkryte obszary, które mają potencjał do generowania nowych źródeł przychodów lub optymalizacji procesów i kosztów. Stąd tak ważne dla banków jest korzystanie z nowoczesnych rozwiązań IT, pomagają one bowiem zarówno optymalizować koszty i zwiększać zyski, jak i utrzymać odpowiedni, najwyższy poziom zabezpieczeń.