Nowa bankowość internetowa w DNB Bank Polska

Nowa bankowość internetowa w DNB Bank Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ailleron zaprojektuje nowoczesny interfejs i wdroży nową platformę bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych DNB Bank Polska SA.

DNB Bank Polska SA należy do Grupy DNB – największej norweskiej grupy finansowej, która prowadzi działalność w 19 krajach. Jest to specjalistyczny bank korporacyjny obsługujący duże przedsiębiorstwa i sektor publiczny. Bank koncentruje się na obsłudze i finansowaniu firm z wybranych sektorów – takich jak energetyka, TMT (telekomunikacja, media, technologie), handel, motoryzacja, opakowania, żywność, usługi czy sektor publiczny.

Nowy system bankowości elektronicznej zapewni kompleksową obsługę produktów i usług świadczonych przez bank. Interfejs użytkownika zostanie zaprojektowany w wersji RWD (Responsie Web Design) oraz w oparciu o najlepsze praktyki projektowania UX/UI. Klienci firmowi DNB będą mieli możliwość bezpośredniego połączenia własnych systemów ERP z systemem banku. W chwili wdrożenia system będzie w pełni zgodny z nowymi regulacjami PSDII, zarówno w obszarze wymagań bezpieczeństwa w procesie uwierzytelniania i autoryzacji transakcji, jak również w kontekście udostępnienia dedykowanych interfejsów integracyjnych dla zewnętrznych podmiotów

System adresuje specjalistyczne wymagania klientów korporacyjnych zidentyfikowane i potwierdzone w ramach wielogodzinnych wywiadów z użytkownikami. Zostanie zaprojektowany w duchu aktualnych trendów technologicznych z wykorzystaniem najnowszej praktyki w obszarze user experience podkreśla Łukasz Kuć, Dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej w DNB Bank Polska SA. System będzie sprofilowany pod kątem różnych potrzeb użytkowników i zgodnie z operacjami, które realizują w swojej codziennej pracy. Będzie on więc inaczej wyglądał dla CFO a inaczej dla pracownika operacyjnego – tłumaczy Łukasz Kuć.

DNB Bank Polska SA już od kilku lat współpracuje z Ailleron SA (wcześniej Software Mind) – polską firmą, która jest jednym z leaderów w sektorze fintech, realizującą wdrożenia rozwiązań z obszaru Digital Banking w kilkudziesięciu krajach.

Kontynuacja naszej współpracy przy realizacji tak strategicznego dla banku przedsięwzięcia to ogromne wyróżnienie. Obecnie intensywnie rozwijamy produkt bankowości mobilnej i internetowej. Oprócz sfery programistycznej i wdrożeniowej, stawiamy na profesjonalny i innowacyjny User Experience oraz nowoczesny User Interface. Równocześnie posiadamy kompetencje, aby zaoferować klientom coś unikalnego zarówno pod względem przyjętych rozwiązań technologicznych, jak i dobrych praktyk projektowania otwartej architektury. Naszym celem jest dostarczenie takiej platformowy elektronicznej bankowości korporacyjnej, która wyróżni usługi banku w tym zakresie na rynku  – mówi Karina Porębska, General Manager Business Unit Finance.

Projekt wdrożenia nowej bankowości internetowej realizowany będzie etapowo i zakończy się pod koniec 2018 r.

Ailleron