NEUCA otrzymała zgodę KNF na inwestycję w TU Zdrowie

NEUCA otrzymała zgodę KNF na inwestycję w TU Zdrowie
Fot. Neuca
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na akwizycję Towarzystwa Ubezpieczeniowego Zdrowie przez Grupę NEUCA. Inwestycja stanowi kolejny ważny krok w realizacji strategii w obszarze pacjenckim - wzmacnia obecność na rynku zdrowia w Polsce i istotnie rozszerzy ofertę usług medycznych dla pacjentów Neuki.

1 lutego 2021 roku Zarząd NEUCA S.A. zawarł z dotychczasowymi akcjonariuszami Pomerania Investment S.A. (jedyny właściciel TU Zdrowie S.A.) warunkową umowę sprzedaży łącznie 50,2% akcji Pomerania. Warunkami zawieszającymi było uzyskanie zgód na realizację transakcji ze strony UOKiK i KNF

Czytaj także: Neuca: jest zgoda UOKiK na przejęcie Pomerania Investments >>>

Towarzystwo Ubezpieczeń ZDROWIE S.A. jest polskim towarzystwem ubezpieczeniowym, jedynym na rynku specjalizującym się wyłącznie w zdrowiu. Działające od ponad 11 lat towarzystwo oferuje ubezpieczenia zdrowotne, programy zdrowotne i organizację usług medycyny pracy dla ponad 900 firm na terenie całej Polski, ich pracowników oraz członków rodzin. TU Zdrowie obsługuje ponad 170 tysięcy ubezpieczonych współpracując z ponad 3,7 tysiącem placówek medycznych w całej Polsce co daje firmie co daje firmie wiodącą pozycję na rynku ubezpieczeń zdrowotnych. Misją firmy jest dbanie o zdrowie i czas swoich Klientów, a mottem przewodnim szeroko rozumiana swoboda leczenia.

Ostatni etap transakcji

„Zgoda Komisji Nadzoru Finansowego otwiera przed nami ostatni etap transakcji i umożliwia finalizację prac nad podpisaniem ostatecznej umowy inwestycyjnej. Inwestycja w TU Zdrowie pozwoli nam zaoferować ubezpieczeniową gwarancję dostępności usług medycznych, a TU Zdrowie wesprze w rozwoju modelu współpracy z siecią dostawców usług medycznych” – mówi Piotr Sucharski, Prezes Zarządu NEUCA S.A.

Połączenie sił i zasobów obu firm to dla Grupy NEUCA szansa na dotarcie do szerszej grupy pacjentów i wzmocnienie oferty dla B2B i partnerów ubezpieczeniowych.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu oficjalnego dołączenia do Grupy NEUCA. Zachowując tożsamość firmy, pozyskaliśmy silnego partnera, jednego z liderów obszaru zdrowia w Polsce, z którym będziemy mogli realizować te same wartości, ale szybciej, lepiej i ze znacznie większą siłą oddziaływania” – dodaje Aleksander Roda, Prezes Zarządu TU Zdrowie S.A.

Źródło: Neuca S.A.