Nest Bank: nowe konta oszczędnościowe w ofercie

Nest Bank: nowe konta oszczędnościowe w ofercie
Fot. Nest Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nest Konto Oszczędnościowe to jedna z nowych propozycji Nest Banku dla oszczędzających. Na start bank oferuje 8% w skali roku przez pierwsze 3 miesiące od otwarcia konta, a potem 3% aż do 30 września 2023 r.

Maksymalna kwota objęta tym oprocentowaniem to 100 000 zł. Konto ma nie tylko atrakcyjne oprocentowanie, jest też całkowicie elastyczne. Klienci mogą swobodnie wpłacać i wypłacać pieniądze bez utraty odsetek. Co więcej, nie zapłacą za przelewy między kontem oszczędnościowym, a osobistym w Nest Banku

Stabilne konta na niepewne czasy

Oprócz wspomnianego Nest Konta Oszczędnościowego (dla klientów indywidualnych) bank wprowadza też: 

· Nest Konto Twoje Cele (dla klientów indywidualnych i nastolatków),

· Nest Konto Oszczędnościowe 13+ (dla nastolatków),

· BIZnest Konto Oszczędnościowe (dla firm).

Czytaj także: Płatności SwatchPAY! już w Nest Banku >>>

Prowadzenie każdego z nich jest za 0 zł – tak jak każdy przelew między nowym kontem oszczędnościowym, a bieżącym prowadzonym w Nest Banku.

Wszystkie nowe propozycje kont są też objęte atrakcyjnym oprocentowaniem. Na powitanie klient otrzymuje 8% w skali roku przez pierwsze 3 pełne miesiące, później 3% w skali roku, aż do 30.09.2023 r. Maksymalna kwota, w ramach której można korzystać z oprocentowania specjalnego to 100 tys. zł dla Nest Konta Oszczędnościowego i BIZnest Konta Oszczędnościowego, 20 tys. zł dla Nest Konta Twoje Cele, 10 tys. zł dla Nest Konta Oszczędnościowego 13+. A co jeżeli kwota na koncie przekroczy kwotę objętą oprocentowaniem specjalnym? Wtedy nadwyżka zostaje oprocentowana na 0,01% w skali roku (oprocentowanie standardowe, stałe).

– Duża część naszych klientów woli korzystać ze stałego oprocentowania na lokatach i mieć pewność, że nie zmieni się ono w wyznaczonym okresie. Jednak często przeszkadza im to, że muszą „zamrozić” pieniądze na dłuższy czas. Dlatego stworzyliśmy dla nich nowe konta oszczędnościowe ze stałym gwarantowanym oprocentowaniem specjalnym aż do 30 września 2023 roku. Dodajemy także darmowe przelewy między kontami klienta w Nest Banku i brak opłat za prowadzenie konta. Dzięki temu nasi klienci mogą oszczędzać, zarabiać na oprocentowaniu i mieć stały dostęp do pieniędzy – bez obaw o utratę odsetek – dodaje Piotr Stankiewicz z Nest Banku.

Oprocentowanie gwarantowane do września 2023 r., ale co dalej? 

– Klient, któremu kończy się lokata, musi szukać nowej, aby dalej korzystać z oprocentowania. Nasze nowe konta oszczędnościowe mają tu przewagę. Planujemy już nowe oferty oprocentowania specjalnego, na kolejne okresy. Poinformujemy o tym odpowiednio wcześniej. Jesteśmy przekonani, że kolejne propozycje oprocentowania będą zadawalające dla klientów – a jeśli nie, to będą oni mogli wycofać pieniądze bez utraty odsetek – dodaje Piotr Stankiewicz z Nest Banku.

Oprocentowanie specjalne to oprocentowanie, które bank może zaoferować zamiast oprocentowania standardowego (0,01% w skali roku) na określony czas i do określonego limitu. Oprocentowanie specjalne będzie zawsze wyższe od oprocentowania standardowego i zostanie włączone na koncie automatycznie. Pieniądze będą objęte oprocentowaniem standardowym, poza okresem oprocentowania specjalnego lub w okresie oprocentowania specjalnego, wtedy kiedy kwota pieniędzy zgromadzonych na koncie przekroczy wyznaczony limit.

Źródło: Nest Bank