Na rynkach cisza przed burzą

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.01.250x166Euro (EUR) kolejny dzień utrzymuje swój poziom wobec dolara amerykańskiego, ponieważ dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem negocjacji przed niewypłacalnością USA.

Para obecnie notowana jest na poziomie 1.3550. Liderzy senatu USA mają niecałe 24h, żeby dojść do porozumienia zanim skończy się gotówka w ich kraju. Rynek zachowuje się spokojnie, ponieważ inwestorzy wierzą, że koniec konfliktu jest już blisko.

Dolar amerykański (USD) obecnie notowany jest na poziomie 98.25 wobec jena japońskiego (JPY). Tak długo jak będzie trwał paraliż administracji amerykańskiej, tak długo rynki będą niepewne, co sprzyja umocnieniu się dolara wobec jena.

Akcje

Akcje amerykańskie kontynuują swój trend, a USA 500 (SPI) notowany jest pomiędzy poziomem 1708 i 1690 dzięki temu, że Wall Street wygląda dość optymistycznie i wierzy w porozumienie w Waszyngtonie.

Towary

Ropa naftowa (WTI) obecnie notowana jest na poziomie 101.20 po krótkim teście poziomu 100.00. Zamknięcie administracji rządowej w USA wywołuje ogromną presję na cenie ropy, ponieważ przez tę sytuację maleje popyt na nią.

Para dnia i Opcje FX

Dolar amerykański (USD) notowany jest na poziomie 0.9137 wobec franka szwajcarskiego (CHF). Inwestorzy skupiają swoją uwagę na negocjacjach dotyczących zakończenia konfliktu w rządzie USA, który powinien zostać rozwiązany przed jutrzejszym dniem.

Traderzy powinni wybierać opcje “CALL” at-the-money na tej parze walutowej, podczas gdy wybór opcji „PUT” w ich strategii mógłby sprawdzić się w przypadku mało prawdopodobnego scenariusza, że USA stanie się niewypłacalne.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.