Na czym polega polityka prywatności firmy działającej w internecie?

Na czym polega polityka prywatności firmy działającej w internecie?
Fot. stock.adobe.com / devenorr
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Co to jest polityka prywatności, i kiedy przedsiębiorca musi ją stosować - o tym, nieuświadomionym jeszcze przez wielu przedsiębiorców obowiązku, piszą eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa na stronach Akademii Przedsiębiorcy.

Zgodnie z polskim prawem obowiązek informacyjny w sprawie przetwarzania danych osobowych użytkowników dotyczy nie tylko przedsiębiorców prowadzących sklepy internetowe.

Jest szereg przepisów, które są związane z polityką prywatności. Chodzi przede wszystkim o zbieranie danych osobowych klientów, osób odwiedzających daną witrynę – zwracają na ten fakt autorzy artykułu „Jak napisać zgodną z przepisami politykę prywatności na stronę internetową?”

Polityka prywatności i cookies

Jedno jest pewne: przedsiębiorca działający w Internecie musi wiedzieć, co to jest polityka prywatności. Jak powinna wyglądać właściwa polityka prywatności na stronie internetowej? Gdzie można znaleźć wzór polityki prywatności i czy warto z niego korzystać?

Eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa wyjaśniają, kim jest administrator danych osobowych i kiedy przedsiębiorca się nim staje.

Zwracają uwagę na znaczenie cookies i na obowiązki informacyjne związane z ich stosowaniem

Gdzie umieścić zapisy polityki prywatności?

W Akademii Przedsiębiorcy można się też dowiedzieć, jakie informacje powinna zawierać polityka prywatności na stronie internetowej.

Jeśli tematyka związana z obowiązkami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych wydaje się zbyt trudna – można skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które mogą przygotować odpowiedni zestaw klauzul, a także regulaminy do zamieszczenia na stronie internetowej, doradzają eksperci Fundacji.

Jak zauważają, ważną kwestią jest to, gdzie na stronie internetowej będą zamieszczone informacje o polityce prywatności i wskazują na najlepsze do tego celu miejsca.

Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa / FPB