Milion zł na wsparcie prawne dla start-upów

Milion zł na wsparcie prawne dla start-upów
Start-up Fot. stock.adobe.com/Rawpixel.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Masz start-up? Kancelarie udzielą Ci indywidualnego wsparcia prawnego o wartości do 25 tys. zł. 30 maja ruszył nabór wniosków.

O wsparcie mogą ubiegać się #startupy – mikro-, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą nie dłużej niż pięć lat #PARP @parpgovpl

Prawnicy siedmiu renomowanych kancelarii prawnych pomogą młodym przedsiębiorcom nie tylko przygotować, ale także negocjować kluczowe umowy, które niejednokrotnie stanowią podstawę sukcesu całego przedsięwzięcia. Fachowa pomoc dla start-upów jest szczególnie cenna m.in. przy zawieraniu umowy inwestycyjnej oraz umów regulujących szczegóły współpracy z kontrahentami. W ramach pomocy prawnej można będzie również uzyskać pomoc w zakresie przygotowania start-upu do analizy legal due-diligence, co pozwoli przyspieszyć proces negocjacji z inwestorem.

Czytaj także: Fundusz KnowledgeHub zainwestuje 62 mln zł w ponad 40 start-upów >>>

W tegorocznej edycji konkursu na wsparcie prawne dla start-upów przewidziano łącznie 1 mln zł, a pomoc będzie świadczona przez następujące firmy prawnicze:

 • Kancelaria Prawna Jacek Bajorek
 • Destrier Kancelaria Prawna Radcy Prawnego Mateusz Zreda
 • Lawmore Sp. z o.o.
 • Konieczny Wierzbicki
  Kancelaria Radców Prawnych spółka partnerska
 • Konsorcjum Doniec Górecki & Partnerzy S.K i Kasolik, Pawlus-Łapa Adwokacka Sp.p.
 • Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy Radcowie Prawni
  Kancelaria Radców Prawnych spółka partnerska
 • Rosicki Purski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Sp.k.

Kto może ubiegać się o wsparcie?

O wsparcie mogą ubiegać się start-upy – mikro-, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą nie dłużej niż pięć lat. Istotnym warunkiem udziału jest dysponowaniem listem intencyjnym od inwestora wykazującego zainteresowanie rozpoczęciem lub kontynuowaniem procesu inwestycyjnego.

Program jest finansowany ze środków budżetu państwa. Wnioskujący nie muszą wykazywać wkładu własnego, jeśli wartość wybranych przez nich usług nie przekroczy kwoty maksymalnego dofinansowania, czyli 25 tys. zł.

Nabór wniosków potrwa do 30 września 2019 r. lub do wyczerpania środków.

Źródło: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości / PARP