Miliard zł przypisu i ubezpieczeniowe innowacje

Miliard zł przypisu i ubezpieczeniowe innowacje
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Miliard składki przypisanej brutto, milion sprzedanych polis komunikacyjnych, 100 tys. polis mieszkaniowych i blisko 10 tys. użytkowników telematycznego programu Kasa Wraca - LINK4 podsumował 2017 r.

Nie boimy się ryzykować i wychodzić z nowoczesnymi rozwiązaniami #LINK4

Składka przypisana brutto na poziomie ponad miliarda zł to wynik, który został zrealizowany na dwa lata przed założonym planem. W ciągu ostatnich dwóch lat poziom składki wzrósł ponad dwukrotnie, z 493 mln zł na koniec 2015 roku, przez 730 mln zł na koniec 2016 roku i 1 016 mln zł na koniec 2017 roku.

Agnieszka Wrońska, Prezes Zarządu LINK4: Nie boimy się ryzykować i wychodzić z nowoczesnymi rozwiązaniami. Osiągnęliśmy 1 mld zł przypisu składki brutto i weszliśmy do pierwszej piątki ubezpieczycieli w składce OC komunikacyjnym. Wrońska dodała, że w tym roku nie zakładamy już tak dużej dynamiki, jak obserwowaliśmy w ostatnich dwóch latach, chcemy jednak rosnąć powyżej średniej rynkowej.

A zatem zakładany wzrost będzie jednocyfrowy tym bardziej, że następuje stabilizacja cen na rynku ubezpieczeń OC komunikacyjnego.

Firma chwali się tym, że kładzie silny nacisk na nowe technologie i innowacje Realizowany we współpracy z NaviExpert, telematyczny program LINK4 Kasa Wraca ma coraz więcej użytkowników. Obecnie z włączoną aplikacją jeździ już blisko 10 tys. kierowców, którzy na swoim koncie mają przejechanych prawie 11 mln km. W ten sposób firma promuje i premiuje bezpieczny styl jazdy, bowiem klienci, którzy jeżdżą przepisowo, mogą liczyć na zwrot części składki, sięgający 30 proc. Z dotychczasowych statystyk wynika, że najostrożniejsi kierowcy potrafią wygenerować po 7 pełnych miesiącach nawet 800 zł premii – podano w konferencyjnym komunikacie.

Co ciekawe LINK4 przedstawił też po raz pierwszy profil telematycznego kierowcy. Statystycznie jest to mężczyzna w wieku 33-45 lat, który posiada prawo jazdy od 15 do 25 lat. Zazwyczaj opłaca polisę bezgotówkowo i porusza się głównie po obszarach miejskich, najczęściej w Warszawie, Poznaniu i aglomeracji śląskiej. Kilometry przemierza zwykle samochodem niemieckiej marki (Audi, BMW, Ford, Mercedes-Benz, Opel, Volkswagen i Volvo) w wieku 8-12 lat, o pojemności silnika 1850-2049 cm3 i wartości od 16 do 30 tys. zł.

Równolegle spółka zamierza rozwijać inne technologiczne projekty: krótkiego kalkulatora komunikacyjnego na urządzeniu mobilnym oraz z czat bota w formie konwersacji na komunikatorze Messanger na Facebooku. Poza tym w ubiegłym roku uruchomiono platformę ISS, czyli Internetowy Status Szkody, za pośrednictwem której klienci posiadający ubezpieczenie komunikacyjne OC/AC mogą pobrać lub uzupełnić dokumentację szkodą, która jest zintegrowana z teczką szkody. Z platformy korzysta obecnie 30 proc. poszkodowanych, którzy generują ok. 7,5 tys. logowań miesięcznie. Przez ISS wpływa ok. 10 proc. dokumentacji szkodowej.

Link4 ma ponad 1 mln klientów, działa od 2003 roku. Od 2014 roku spółka należy do grupy PZU.

Leszek Sadkowski