Mieszkanie Plus w Wieluniu z decyzją inwestycyjną. Powstanie 200 lokali

Mieszkanie Plus w Wieluniu z decyzją inwestycyjną. Powstanie 200 lokali
Fot. stock.adobe.com/franz massard
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W Wieluniu powstanie 200 mieszkań w standardzie "pod klucz" o średnim metrażu 51 mkw. Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to I kwartał 2020 roku. Na osiedlu, oprócz mieszkań, zostanie wybudowany żłobek w ramach programu Maluch Plus.

Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to I kwartał 2020 roku #MieszkaniePlus #Wieluń

Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus w Wieluniu zostanie zrealizowana na ponad dwu hektarowej działce przy ul. Sadowej/ul. Agrestowej. Zgodnie z przygotowaną wstępną koncepcją, powstaną cztery budynki, które pomieszczą łącznie 200 mieszkań o średniej powierzchni 50 metrów kwadratowych. Osiedle przewiduje zarówno lokale jedno-, dwu-, trzy- jak i czteropokojowe.

– Wieluń, to kolejne po Łowiczu, miasto w województwie łódzkim, które dziś przystępuje do faktycznej realizacji programu Mieszkanie Plus. W doskonałej lokalizacji, którą wskazała gmina Wieluń, powstanie osiedle, gdzie zamieszka 200 rodzin. Struktura mieszkań była szeroko konsultowana z władzami miasta, dlatego to osiedle zostało skrojone na miarę lokalnej społeczności. Już w przyszłym miesiącu rozpoczniemy projektowanie osiedla a na początku przyszłego roku zobaczymy się tu, na tej działce, i wbijemy pierwszą łopatę pod Mieszkanie Plus w Wieluniu – mówi Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości.

Na osiedlu powstanie też żłobek w ramach programu Maluch Plus

Teren, na którym będzie realizowana inwestycja, jest dobrze rozwinięty pod względem dostępności i różnorodności punktów handlowo-usługowych. W promieniu 700 metrów od planowanej inwestycji są zlokalizowane liczne sklepy spożywcze, przychodnie, a także apteka oraz poczta. Na osiedlu, oprócz 4 bloków mieszkalnych, przewidziano budowę żłobka. Powstanie on w ramach programu rządowego Maluch Plus.

– Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus jest odpowiedzią na deficyt mieszkaniowy w mieście. Mamy duże zapotrzebowanie na mieszkania w związku z dynamicznym rozwojem naszych przedsiębiorstw, które zwiększają zatrudnienie pozyskując pracowników spoza Wielunia. Ma to oczywiście przełożenie na rozwój miasta i wzrost jego znaczenia w regionie – zaznacza Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia.

Program Mieszkanie Plus 

Mieszkanie Plus to zbiór działań podejmowanych przez rząd, zmierzającym do zwiększenia inwestycji w dostępne cenowo mieszkania. PFR Nieruchomości, który komercyjne realizuje program Mieszkanie Plus, inwestuje w nowe projekty mieszkaniowe – zarówno w małych, jak i dużych miastach.

W ramach programu Mieszkanie Plus oddano już do użytkowania 480 mieszkań w Białej Podlaskiej, Jarocinie oraz Kępnie. W pierwszym półroczu bieżącego roku najemcy wprowadzą się do 364 Mieszkań Plus w Gdyni, Wałbrzychu, gdzie zakończył się już nabór i obecnie trwa weryfikacja wniosków. Trwa także budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach, a blisko 7 tysięcy mieszkań znajduje się w procesie projektowania.

Od stycznia 2019 roku, wzorem zamożniejszych państw UE, niżej uposażonym najemcom będą przysługiwać również dopłaty do czynszów najmu, w tym również najmu z opcją dojścia do własności w ramach programu Mieszkanie na Start. Pierwszą umowę o dopłaty z Bankiem Gospodarstwa Krajowego zawarła Biała Podlaska, a najemcy już w kwietniu  otrzymają dopłaty.

Źródło: PFR Nieruchomości