Mieszkanie Plus w Toruniu: ruszają ankiety i przetarg na wykonawcę osiedla

Mieszkanie Plus w Toruniu: ruszają ankiety i przetarg na wykonawcę osiedla
Mieszkanie Plus w Toruniu Fot. PFR Nieruchomosci
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ruszył przetarg na wybór generalnego wykonawcy inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus w Toruniu przy ul. Okólnej. Postępowanie potrwa do 20 stycznia 2020 roku. Uruchomione zostały ankiety, które zbadają zainteresowanie i preferencje potencjalnych najemców. Będzie je można wypełniać do końca stycznia 2020 roku.

#Toruń będzie pierwszym miastem w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie rozpocznie się budowa mieszkań w ramach programu #MieszkaniePlus @Grupa_PFR

Projekt toruńskiego Mieszkania Plus przy ul. Okólnej został wykonany przez warszawską pracownię S.A.M.I Architekci. Działka, na której już w pierwszym kwartale 2020 roku rozpocznie się budowa, została wskazana przez samorząd.  Przedmiotem przetargu jest budowa ośmiu 4-kondygnacyjnych budynków wraz z wykończeniem lokali i budową osiedlowej infrastruktury. Więcej informacji na temat uruchomionego postępowania znajduje się na https://bgkn.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/158729/wybor-generalnego-wykonawcy-realizacji-inwestycji-w-toruniu-przy-ul-okolnej

– Osiedle powstanie w bliskim sąsiedztwie innych budynków mieszkalnych, w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe, sklepy, przedszkole, szkoła, straż pożarna, przychodnia lekarska, a także dworzec PKP. Nie zabraknie ścieżek rowerowych oraz terenów rekreacyjnych. Dobrze zaprojektowana przestrzeń sprawia, że mieszkańcom żyje się komfortowo. Naszym głównym założeniem jest, aby do Torunia sprowadzali się młodzi ludzie, którzy tutaj będą realizować się zawodowo i Toruń będzie ich centrum życiowym – podkreśla prezydent Torunia Michał Zaleski.

Czytaj także: Mieszkanie Plus w Toruniu: wniosek o pozwolenie na budowę złożony do Urzędu Miasta >>>

Ruszają ankiety dla osób zainteresowanych najmem Mieszkań Plus

Wraz z uruchomieniem postępowania przetargowego, ruszają ankiety dla osób zainteresowanych najmem Mieszkań Plus przy ul. Okólnej. Ankiety pomogą zbadać PFR Nieruchomości S.A. m.in. jakie mieszkania będą najpopularniejsze, skąd pochodzą osoby, które chciałyby zamieszkać na osiedlu przy Okólnej oraz w jakich warunkach mieszkają obecnie. Ankiety na stronie internetowej https://nieruchomosci.pfr.pl/  można wypełniać do końca stycznia 2020 roku.

– Pozwolenie na budowę, o które wnioskowaliśmy na początku listopada, lada moment stanie się prawomocne, przygotowaliśmy już niezbędną dokumentację dotyczącą projektu architektonicznego, zatem pozostaje nam tylko jedno – ogłosić przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Chcemy ruszyć z budową toruńskiego osiedla w pierwszym kwartale 2020 roku. Liczę na to, że niebawem spotkamy się w Toruniu i wbijemy pierwszą łopatę pod Mieszkanie Plus w województwie kujawsko-pomorskim – mówi prezes PFR Nieruchomości S.A. Mirosław Barszcz.

Toruń będzie pierwszym miastem w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie rozpocznie się budowa mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Kolejna budowa w tym województwie ruszy w przyszłym roku w Nakle nad Notecią, gdzie trwa już projektowanie 190 mieszkań przy ul. Mroteckiej. Ponad 730 osób wypełniło ankiety i zadeklarowało swoje zainteresowanie powstającą inwestycją – oznacza to, że na jedno mieszkanie jest blisko 4 chętnych. W całym województwie w analizach znajduje się 17 projektów na niespełna 1,4 mieszkań.

W ramach programu Mieszkanie Plus powstało 867 mieszkań

W ramach programu Mieszkanie Plus powstało 867 mieszkań, w budowie znajduje się 1811 w dziewięciu lokalizacjach – Krakowie, Katowicach, Kępicach, Jarocinie, Dębicy, Świdniku, Mińsku Mazowieckim, Zamościu i Radomiu. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa 96 mieszkań w Łowiczu.

Źródło: PFR Nieruchomości