Mieszkanie Plus w Oławie i Sianowie: ruszyły prace projektowe

Mieszkanie Plus w Oławie i Sianowie: ruszyły prace projektowe
Plan mieszkania Fot. stock.adobe.com/BRAD
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Spółka PFR Nieruchomości podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowych dla inwestycji w Oławie i Sianowie. Za projekt Mieszkania Plus w Oławie odpowiada pracownia MH Architekci. Osiedle w Sianowie zaprojektują OPA Architekci.

Spółka #PFRNieruchomości podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowych dla inwestycji w Oławie i Sianowie #MieszkaniePlus @Grupa_PFR

Zawarte pomiędzy PFR Nieruchomości S.A. a projektantami umowy dotyczą wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej – m.in. opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji. W Oławie (woj. dolnośląskie) na działce przy ulicy Paderewskiego powstaną trzy 4-kondygnacyjne budynki ze 144 mieszkaniami o zróżnicowanej strukturze.

Czytaj także: Program Mieszkanie Plus w Łowiczu i Zamościu: przetargi już się rozpoczęły >>>

– Jako architekci, staramy się na bieżąco reagować na zapotrzebowanie rynku budownictwa, poznawać technologie, trendy, analizować perspektywy rozwoju. W dobie tak ważnego rachunku ekonomicznego i poszanowania energii, próba znalezienia kompromisu pomiędzy ceną a jakością jest szczególnie ważnym wyzwaniem. Stąd zainteresowanie udziałem w programie Mieszkanie Plus – platformie łączącej potrzeby rynku, dążenia władz samorządowych ze wsparciem kapitałowym – PFR Nieruchomości. Optymalizacja technologii przy jednoczesnym poszukiwaniu możliwie najlepszej przestrzeni, tworzenia relacji społecznych – tego co składa się na poczucie szeroko pojętego komfortu życia – zaznacza współwłaściciel pracowni MH architekci, Michał Hincz.

W Sianowie powstanie 168 mieszkań

W Sianowie (woj. zachodniopomorskie) niespełna 2 ha działkę przy ul. Słowackiego wskazał samorząd. Wybudowane zostanie osiedle z 7 blokami, które pomieszczą 168 mieszkań o średniej powierzchni 50 mkw. Będą to lokale od jedno- do czteropokojowych i zostaną wykończone „pod klucz”.

Czytaj także: Mieszkanie Plus w Dębicy: wbito łopatę pod budowę 201 mieszkań >>>

– Dołączenie do biur, które projektują Mieszkanie Plus jest dla nas istotne ze względu na prestiż, którym cieszy się ten program. Koncepcja i główne założenia projektu w Sianowie zakładają stworzenie stosunkowo niewielkich, zgrabnych budynków o spokojnej, zrównoważonej architekturze i stonowanej kolorystyce. Wyróżniającym elementem budynków będą strefy wejściowe, gdzie zrealizuje się połączenie pracy architekta z pracą artysty. Przestrzenie między budynkami wypełniają tereny z małą architekturą i przyjemną, atrakcyjną w każdym sezonie zielenią. W centralnej części zespołu zaproponowano lokalizację placu zabaw, sąsiadującego z labiryntem z żywopłotu – mówi Paweł Orłowski z pracowni OPA Architekci.

Planowany termin uruchomienia obu inwestycji to II kwartał 2020 roku.

18 tysięcy mieszkań w projektowaniu

– Dziś mamy już 18 tysięcy mieszkań w projektowaniu. Ta rekordowa liczba czyni z PFR Nieruchomości największego klienta polskich pracowni architektonicznych. Projektujemy duże inwestycje w największych polskich miastach – jak warszawskie Nowe Jeziorki czyli osiedle, na którym zamieszka 10 tysięcy osób, ale także mniejsze, kameralne projekty, które idealnie wpiszą się w krajobraz średnich i małych miast – zaznaczył prezes zarządu spółki PFR Nieruchomości, Mirosław Barszcz.

Czytaj także: Mieszkanie Plus w Radomiu przyspiesza >>>

Do końca 2019 roku mają ruszyć budowy Mieszkań Plus w Świdniku, Zamościu, Radomiu i Łowiczu. Obecnie trwają przetargi na wybór generalnych wykonawców inwestycji w wymienionych lokalizacjach. Więcej informacji na temat trwających powstępowań znajduje się na stronie www.nieruchomosci.pfr.pl/przetargi.

W ramach programu Mieszkanie Plus trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań, kolejne 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne. W toku analiz due diligence znajduje się ponad 20 tysięcy mieszkań w całej Polsce.

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już ponad 140 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu wsparcie sięga blisko 420 złotych miesięcznie.

 

 

Źródło: PFR Nieruchomości