Mieszkania Plus: wiemy już, jak będzie wyglądać osiedle w Skawinie

Mieszkania Plus: wiemy już, jak będzie wyglądać osiedle w Skawinie
Mieszkanie Plus w Skawinie Fot. PFR Nieruchomości
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Trwa projektowanie 140 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus w Skawinie. Dokumentację projektową nowego osiedla opracowuje warszawska pracownia EMA Studio. Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to IIQ 2020 roku.

Trwa projektowanie 140 mieszkań w ramach programu #MieszkaniePlus w Skawinie @Grupa_PFR

Projektowanie skawińskiego Mieszkania Plus ruszyło w sierpniu br., kiedy spółka PFR Nieruchomości podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowej z pracownią  EMA Studio.  Warszawskie biuro odpowiadają m.in. za opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji. Na niespełna 1,5 hektarowej działce przy ul. Torowej powstanie 7 czterokondygnacyjnych budynków o funkcjonalnej architekturze i stonowanej kolorystyce.

– Teren przyszłej inwestycji jest bardzo atrakcyjny ze względu na swoją wielkość. W założeniu ma na nim powstać siedem niskich budynków rozsianych po działce, co daje szansę na stworzenie bardzo przyjemnego zielonego terenu rekreacyjnego w obrębie kwartału zabudowy. Staramy się wytworzyć coś w rodzaju zielonego podwórka, czyli bezpiecznej przestrzeni do zabawy i rekreacji – przekonuje architekt Mateusz Gierszon z pracowni EMA Studio.

Czytaj także: Mieszkanie Plus w Zamościu: wniosek o pozwolenia na budowę osiedla złożony. Budowa ruszy jesienią >>>

Teren, na którym będzie realizowana inwestycja, jest dobrze rozwinięty pod względem dostępności i różnorodności punktów handlowo-usługowych. W promieniu 1 km od planowanej inwestycji są zlokalizowane liczne sklepy spożywcze, poczta, placówki usługowe, oświatowe oraz przystanki autobusowe i kolejowe.

Czytaj także: Program Mieszkanie Plus w Łowiczu i Zamościu: przetargi już się rozpoczęły >>>

– Dane płynące z rynku pokazują jasno, że ponad połowa z budowanych w Małopolsce mieszkań powstaje w Krakowie. Deweloperzy są zainteresowani głównie dużymi miastami, w których popyt na nowe mieszkania jest największy. Z kolei Mieszkanie Plus powstaje także w mniejszych miejscowościach – takich jak Skawina, które potrzebują nowego zasobu mieszkaniowego, by mieć atrakcyjną ofertę dla swoich mieszkańców – zaznacza prezes zarządu spółki PFR Nieruchomości, Mirosław Barszcz.

W ramach programu Mieszkanie Plus trwa projektowanie blisko 18 tys. mieszkań

W ramach programu Mieszkanie Plus trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań, kolejne blisko 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne. W toku analiz due diligence znajduje się ponad 20 tysięcy mieszkań w całej Polsce.

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już blisko 150 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu wsparcie sięga blisko 420 złotych miesięcznie.

Źródło: PFR Nieruchomości