Miesięcznik Finansowy BANK – sierpień 2020

Miesięcznik Finansowy BANK – sierpień 2020
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Najnowszy numer to wydanie specjalne poświęcone Forum Technologii Bankowych. Oprócz obszernego materiału dotyczącego nowych technologii w nowej rzeczywistości zachęcamy do zapoznania się z raportem "Wakacje Polaków 2020". Na uwagę zasługuje również wywiad miesiąca. O etyce w biznesie rozmawiamy z dr. Jackiem Bartkiewiczem, przewodniczącym Komisji Etyki Związku Banków Polskich.

Warto przeczytać:

Wpływ pandemii COVID-19 na inwestycje w technologie bankowe

Na pytanie wrześniowej loży komentatorów odpowiedzieli: Piotr Alicki – prezes zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej SA, Krzysztof Bachta – menedżer z wieloletnim doświadczeniem w sektorze finansowym, do maja br. prezes zarządu Alior Banku, Andrzej Dulka – prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Adam Marciniak – wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego, Jarosław Mastalerz – partner zarządzający, mAccelerator oraz Bartłomiej Nocoń – ekspert sektora finansowego.

Banki z głową w chmurze

Do tej pory polscy kredytodawcy w niewielkim stopniu korzystali z mocy obliczeniowej w chmurze. Teraz powinno się to zmienić z korzyścią dla nich samych i ich klientów – przekonuje Maciej Rudke.

Z głową w chmurze i stopami na ziemi

Za pięć lat 80% biznesu bankowego ma ponoć funkcjonować w chmurze. Na chwilę obecną ten etap cyfrowej transformacji sektora finansowego jest w powijakach, a w Polsce… nawet na wcześniejszym etapie – zaznacza Eugeniusz Twaróg.

Na ile media pomagają w rozwoju nowoczesnych technologii bankowych?

Cóż, stanowią dziś kluczowy element w rozwoju, a przede wszystkim w upowszechnianiu nowoczesnych technologii bankowych. Największe banki działające w Polsce prowadzą profile na wszystkich kanałach, z których ich klienci korzystają – informuje Hubert Biskupski.

Jak zniszczyć komuś życie w kilka minut – poradnik praktyczny

Metoda na zniszczenie kogoś jest bardzo prosta. Wystarczy zdobyć jego dowód osobisty, prawo jazdy, paszport albo kartę płatniczą. Nigdy nie niszczmy innych ludzi. Pilnujmy za to dokumentów, a gdy je stracimy, to zastrzegajmy je – apeluje Krzysztof Berenda.

Archiwalna dysk(recja)

Gromadzenie danych w skali mikro w domu. Co zrobić z prywatnymi zdjęciami, filmami, dokumentami? Jak chronić? Gdzie bezpiecznie przechowywać? Mini przegląd od VHS do przechowywania w chmurze przygotował Paweł Płuska.

Powrót piramid finansowych – jak odróżnić innowacyjność od oszustwa?

Piramidy wracają, bo trafiają u nas na korzystny grunt, jaki stanowią tysiące ludzi zarabiających niezłe pieniądze oraz brak rozsądnej alternatywy. Jak nie dać się oszukać radzi Wojciech Szeląg.

Droga do wolności

Gotówka, kredyt, leasing, czy może wynajem długoterminowy? To tradycyjne rozważania każdego, kto myśli o nowym samochodzie. Na co się zdecydować – podpowiada Juliusz Kaszyński.

Wirtualni asystenci – sztuczna inteligencja w praktycznym wydaniu

Rozwój sztucznej inteligencji i coraz doskonalsze algorytmy interpretujące język naturalny to dwa czynniki, dzięki którym dynamicznie rozwija się rynek wirtualnych asystentów. Czym są cyfrowi doradcy, skąd się wzięli i jak działają – wyjaśnia Łukasz Michalik.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja

„Miesięcznika Finansowego BANK”

***

Pełne wydanie pisma jest dostępne w wersji papierowej (za pośrednictwem takich firm, jak: Kolporter, Empik, Kiosk24, Ruch SA, GLM Gajewski, Garmond Press SA) oraz elektronicznej (przez aplikację „BANK Miesięcznik Finansowy”, portal aleBank.pl oraz e-Kiosk).

Prenumerata: www.alebank.pl/Prenumerata

www.aleBank.pl/BANK                                #MiesięcznikBANK                          #NajbliżejBANKowości