Microsoft i LPI wspólnie na rzecz rozwoju kompetencji specjalistów IT

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

microsoft.02.400x251Microsoft i Linux Professional Institute (LPI), organizacja zajmująca się certyfikacją specjalistów ds. Linuksa, przy współpracy Fundacji Aegis (http://aegis.org.pl) zapraszają do udziału w innowacyjnym projekcie, który ma na celu rozszerzanie wiedzy i kompetencji specjalistów IT.

Osoby posiadające certyfikat LPI na poziomie LPIC-2 oraz LPIC-3 w okresie od 14 maja do 20 czerwca 2014 r. będą mogły bezpłatnie przystąpić do jednego z wybranych egzaminów Microsoft

„Wspólna akcja promocyjna Microsoft i LPI to tylko jeden z przykładów otwartego dialogu, który podejmujemy ze środowiskami Open Source. Rozszerzanie kompetencji przez specjalistów linuksowych pozwoli im zarówno otworzyć nowe możliwości na ścieżce kariery zawodowej, jak i przyczyni się do lepszej współpracy między różnymi systemami” – powiedział Ryszard Dałkowski, odpowiedzialny w polskim biurze Microsoft za współpracę ze środowiskami open source.

Promocja obejmuje następujące egzaminy:

Promocja trwa od 14 maja do 20 czerwca br. – w tym okresie należy dokonać rezerwacji, natomiast sam egzamin można zamówić na późniejszy termin. Promocja obejmuje jeden z 4 powyżej wymienionych egzaminów.

Kandydaci zainteresowani skorzystaniem z promocji, po zgłoszeniu się do przedstawiciela LPI (elzbieta.godlewska@lpice.eu), otrzymają szczegółową informację wraz z voucherem do rejestracji na egzamin oraz listę bezpłatnych źródeł wiedzy przygotowujących do wybranych egzaminów.

Osoba, która zarejestruje się na promocyjny egzamin i nie wykorzysta zamówionego terminu, nie odwołując go z odpowiednim wyprzedzeniem, zgodnie z regulaminem wybranego ośrodka szkoleniowego, traci możliwość ponownej bezpłatnej rejestracji. Ośrodki szkoleniowe biorące udział w akcji to Integral Technologies Sp. z o.o. (http://www.integral-tech.pl/default.aspx) oraz Altkom Akademia S.A. (http://www.altkom.pl/), dowolny oddział.

Planowanym kolejnym etapem wspólnej akcji promocyjnej LPI i Microsoft będzie udostępnienie bezpłatnych egzaminów LPIC-2 oraz LPIC-3 dla osób posiadających certyfikaty MCSA lub MCSE.

Akcja została objęta honorowym patronatem przez Fundację Aegis http://aegis.org.pl/, znaną z promowania interoperacyjności IT. Wymiana wiedzy między środowiskami i zwolennikami różnych obszarów technologicznych należy do celów statutowych Fundacji.

O Linux Professional Institute:

Linux Professional Institute tworzy globalne ramy, nadaje kierunki i świadczy usługi mające na celu ulepszenie i rozwój kariery zawodowej na całe życie w zakresie Linuksa i Open Source. Utworzony jako międzynarodowa organizacja non-profit we wrześniu 1999 r. przez społeczność linuksową, Linux Professional Institute jest rozpoznawalnym liderem na rynku certyfikacji specjalistów ds. Linuksa i Open Source. LPI jest aktywne w zakresie promocji Linuksa i ruchu Open Source poprzez partnerstwa strategiczne, sponsoring, innowacyjne programy i działalność na rzecz społeczności linuksowej.

Program certyfikacyjny LPI jest rozpowszechniany poprzez sieć programów partnerskich na pięciu kontynentach i jest dystrybuowany w wielu językach w ponad 5 tys. centrach egzaminacyjnych. Od roku 1999, LPI przeprowadził ponad 370 tys. egzaminów i wydał ponad 135 tys. certyfikatów LPIC na całym świecie. Od stycznia 2011 roku LPI posiada swoje przedstawicielstwo w Polsce.

Źródło: Microsoft