Michał Gajewski obejmuje funkcję Prezesa Zarządu Banku Zachodniego WBK

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Michał Gajewski obejmuje dziś funkcję Prezesa Zarządu Banku Zachodniego WBK. Na to stanowisko Rada Nadzorcza Banku Zachodniego WBK powołała Pana Gajewskiego 16 maja br. informując jednocześnie, że formalnie obejmie stanowisko po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego (co nastąpiło 9 sierpnia br.) oraz po wypełnieniu poprzednich zobowiązań zawodowych.

Michał Gajewski dołącza do Zarządu trzeciej pod względem aktywów instytucji finansowej w Polsce, pod względem aktywów, która szczyci się stabilną bazą kapitałową, licznym gronem aktywnych klientów, wysokim współczynnikiem adekwatności kapitałowej i jednym z wiodących w sektorze wskaźników rentowności.

– Od lat Bank Zachodni WBK konsekwentnie udowadnia swoją silną pozycję w branży bankowej. W naszej strategii rozwoju osiąganie świetnych wyników finansowych jest ściśle powiązane ze stylem prowadzenia biznesu – dbaniem o jakość obsługi, angażowaniem się w sprawy naszych klientów w sposób, który pozwala im na osiąganie kolejnych sukcesów – mówi Gerry Byrne, Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Zachodniego WBK. – kompetencje i doświadczenie Pana Michała Gajewskiego, z pewnością jeszcze bardziej wzmocnią to nastawienie.

– Po kilku latach dołączam do doskonale zorganizowanej, osiągającej ponadprzeciętne wyniki organizacji, tworzonej z pasją przez profesjonalny zespół bankowców. Od lat obserwowałem rozwój Banku Zachodniego WBK, kolejne sukcesy i innowacje. Odważne decyzje biznesowe łączone były zawsze z szacunkiem dla pracowników, klientów, wpieraniem polskich przedsiębiorców i myśleniem o społecznościach lokalnych. To podejście jest mi bardzo bliskie i z pewnością będę chciał taką właśnie filozofię prowadzenia biznesu podtrzymać. Jestem przekonany, że ponownie będę mógł zainspirować współpracowników do jeszcze większego zaangażowania w realizację strategii. Niewątpliwie, z uwagi na obecną sytuację na rynku bankowym, będzie to wyzwanie. Zmieniające się otoczenie legislacyjne, postępująca cyfryzacja, konkurencja ze strony fintechów, dynamiczne realia gospodarcze oraz nieunikniona transformacja sektora bankowego w Polsce – mają mocny wpływ na działalność biznesową. Jestem przekonany, że doskonale sobie z tym poradzimy, bo jako bank mamy duże ambicje i jeszcze większą determinację – mówi Michał Gajewski, prezes Zarządu Banku Zachodniego WBK.

Michał Gajewski jest radcą prawnym, absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, studiował też na uczelniach: Northwestern University w Chicago oraz London Business School. Z sektorem bankowym związany jest od 1992. Na początku swojej kariery, w latach 1992-2008, Michał Gajewski zawodowo związany był z Grupą Kapitałową WBK, a następnie Bankiem Zachodnim WBK, zajmując szereg funkcji począwszy od pracy w oddziale banku, poprzez funkcje zarządcze średniego i wyższego szczebla, aż do pozycji Członka Zarządu Banku Zachodniego WBK, odpowiedzialnego za obszar Bankowości Detalicznej.

W latach 2008-2011 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu w Banku BGŻ, w którym nadzorował obszar Biznesu Detalicznego i Bankowości dla Małych Firm (SME) oraz Pion Klienta Korporacyjnego. W 2012 r. W 2012 r. rozpoczął pracę w Banku Millennium. Początkowo, w latach 2012-2015, był Dyrektorem Makroregionalnym w Pionie Bankowości Detalicznej, następnie w roku 2015 został powołany na stanowisko Członka Zarządu ds. Detalu.

Monika Nowakowska