Mario Draghi może dzisiaj wstrząsnąć rynkami

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) odbiło się ze swojego dziesięciomiesięcznego minimum na poziomie 1.3332  do poziomu 1.3390 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Wspólna waluta pozostaje pod presją przed dzisiejszą konferencją prasową Europejskiego Banku Centralnego (ECB), na której, według spekulacji, EBC może pozostawić stopy procentowe na tym samym poziomie. Rynki czekają ze zniecierpliwieniem na komentarz Mario Draghiego, prezesa EBC, na temat jego planów pobudzenia gospodarki w Strefie Euro.

Dolar amerykański (USD) spadł do poziomu 101.77 w stosunku do jena japońskiego (JPY), po czym odbił się do poziomu 102.14. Dzisiaj  o 14:30 w USA zostanie opublikowany raport dotyczący liczby złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, który prognozowany jest na poziomie 305 tys., a lepsze dane od oczekiwanych mogą poprawić notowania tej pary walutowej.

Akcje

Akcje europejskie kontynuują swój “niedźwiedzi” trend, ponieważ wzrasta napięcie pomiędzy Rosją a Ukrainą. Indeks Germany 30 (DAX) spadł do poziomu  9030, France 40 (CAC) do poziomu 4168, a notowania EU Stocks (ESX) spadły do poziomu 3016.

Towary

Ropa naftowa (WTI) kontynuuje swój spadkowy trend, osiągając swoje sześciomiesięczne minimum na poziomie 96.73 dolarów amerykańskich,  pomimo, że zapasy tego towaru okazały się mniejsze, niż spekulowano.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) odbyło swój rajd do poziomu 1309 dolarów za uncję i wzrosło o ponad 20 dolarów wczoraj, ponieważ napięcie na Ukrainie wzrasta, zwiększając tym samym wśród inwestorów popyt na bezpieczne aktywa.

Inwestorzy w opcje mogą utworzyć  strategię długiego stelaża (Long Straddle) na parze XAUUSD i zyskać, jeśli notowania pary zmienią się jakkolwiek, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię długiego stelaża można utworzyć kupując opcje at-the-money Put oraz opcje at-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.