Marek Szcześniak

Marek Szcześniak
Marek Szcześniak Fot. Nest Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za Pion Dystrybucji i Rozwoju Biznesu (CCO)

Nest Bank S.A.

Marek ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem, optymalizacji procesów kredytowych oraz zastosowaniach zaawansowanej analityki w procesach akwizycji i CRM.

Jest absolwentem Finansów i Bankowości Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów doktoranckich w Katedrze Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa.

Ukończył program menedżerski „Personal Leadership Academy” w ICAN Institute.
Od 2002 roku zajmował stanowiska kierownicze w BRE Banku, Banku BPH, DnB Nord Polska, Allianz Bank Polska.

W latach 2012-2018 związany był z grupą PKO BP, gdzie jako wiceprezes Kredobanku brał udział w jego w pomyślnej restrukturyzacji, a następnie, również w roli członka zarządu, tworzył od podstaw PKO Bank Hipoteczny. Od 2018 do 2020 roku pełnił funkcję wiceprezesa Alior Banku odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem oraz koordynację projektów związanych z wdrożeniem nowoczesnych procesów kredytowych i zaawansowanej analityki.

Do zespołu Nest Banku dołączył w maju 2021 roku. Początkowo objął stanowisko Dyrektora ds. Inicjatyw Strategicznych, a następnie został Dyrektorem Zarządzającym Obszarem Zdalnej Sprzedaży i Obsługi Klienta. Od lutego 2022 roku pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Nest Banku i odpowiada za Pion Dystrybucji i Rozwoju Biznesu

Źródło: Nest Bank