Marcin Balicki w Radzie Dyrektorów Federacji Leaseurope

Marcin Balicki w Radzie Dyrektorów Federacji Leaseurope
Marcin Balicki Fot. A. Iwański/Millennium Leasing
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Marcin Balicki, Prezes Zarządu Millennium Leasing i Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu, został nominowany do nowej Rady Dyrektorów Federacji Leaseurope, zrzeszającej 46 krajowych stowarzyszeń leasingowych z całej Europy.

– Coraz więcej regulacji, dotykających bezpośrednio działalności biznesowej w Polsce decyduje się na poziomie europejskim. Nie inaczej jest z perspektywy branży leasingowej i naszych klientów, gdzie toczone obecnie w Brukseli prace nad regulacjami dotyczącymi choćby zeroemisyjnego transportu, efektywności energetycznej czy programów wsparcia dla gospodarki w okresie pandemii i bezpośrednio po niej w zauważalny sposób wpłyną na rzeczywistość, w której funkcjonujemy. Trwające obecnie prace nad rewizją Dyrektywy o kredycie konsumenckim również mogą mieć wpływ na rynek leasingu w Polsce – mogą ułatwić lub, wręcz przeciwnie, uniemożliwić rozwój leasingu konsumenckiego, który jak do tej pory nie zadomowił się u nas w zauważalny sposób. Dlatego tak ważne jest, żeby polska branża leasingowa, znajdująca się na szóstym pod względem wielkości miejscu w Europie, była aktywnie reprezentowana w instytucjach, które mają szansę uczestniczyć w pracach nad tymi regulacjami – mówi Marcin Balicki.

Czytaj także: Piotr Maj członkiem zarządu Millennium Leasing >>>

Europejska Federacja Stowarzyszeń Firm Leasingowych

Leaseurope, Europejska Federacja Stowarzyszeń Firm Leasingowych, jest międzynarodowym stowarzyszeniem non-profit, zrzeszającym 46 krajowych stowarzyszeń z całej Europy, reprezentujących banki oferujące leasing, wewnętrznych i niezależnych leasingodawców, a także długoterminowe i krótkoterminowe wypożyczalnie samochodów. Leaseurope reprezentuje branżę leasingu i wynajmu samochodów przed organami europejskimi i międzynarodowymi, promuje branżę i usługi leasingowe na poziomie europejskim i międzynarodowym, prowadzi też działania statystyczne, badawcze i komunikacyjne.

Doświadczenie zawodowe

Marcin Balicki jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywał od 1994 roku w firmach doradczych i instytucjach finansowych, między innymi w PHZ Navimor Sp. z o.o., Banku Inicjatyw Gospodarczych BIG S.A., Banku Współpracy Europejskiej S.A. W latach 2004 – 2010 pełnił funkcję dyrektora finansowego i członka zarządu Petrolinvest S.A., a w latach 2012 – 2013 – Prezesa Zarządu spółki AMG Chemicals S.A. Z Millennium Leasing związany jest od 2013 roku, początkowo pełniąc funkcję Dyrektora Departamentu Sprzedaży. Od maja 2015 r. Członek Zarządu Millennium Leasing, a od czerwca 2016 r. Prezes Zarządu Millennium Leasing. Od 2016 Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu.

Źródło: Millennium Leasing