Małgorzata Banasik

Małgorzata Banasik
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Delegowana z Rady Nadzorczej do czasowego wykonywania czynności Członka Zarządu

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Radca prawny z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze prawnej przedsiębiorstw działających m.in. w branży elektroenergetycznej, gazowej, ciepłowniczej i OZE.

Radca prawny z 20-letnim doświadczeniem w obsłudze prawnej przedsiębiorstw działających w branży elektroenergetycznej, gazowej, ciepłowniczej, OZE, wykorzystania odpadów w procesie odzysku energetycznego (WtE) oraz użyteczności publicznej. Partner Zarządzający Banasik Woźniak i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Sp. p.

W latach 2007 – 2015 uczestniczyła w procesach liberalizacji polskiego rynku gazu, wydzielania infrastruktury energetycznej i jego transferu pomiędzy przedsiębiorstwami energetycznymi.

W latach 2009 – 2018 zaangażowana w proces integracji rynków gazu w regionie Morza Bałtyckiego, Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).

W latach 2018 – 2021 zaangażowana w transformację ukraińskiego rynku gazu oraz jego integrację z UE. Jako lider zespołu prawnego współtworzyła niezależnego ukraińskiego Operatora Systemu Przesyłowego. W 2023 r. doradzała w Mołdawii w procesie unbundlingu.