List otwarty

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

goliszewski.marek.150xSzanowny Panie Premierze,
BCC wyraża poważne zaniepokojenie sytuacją wokół największego od lat kontraktu, w polskim przemyśle obronnym, na dostawę sprzętu pancernego do armii Indii o wartości 275 mln USD, który może realizować koncern Bumar.

W tym roku pojawią się następne kontrakty eksportowe polskiej zbrojeniówki. Brak zdecydowanej, pozytywnej postawy państwowego właściciela, brak zgody jednego z organów spółki, czyli Rady Nadzorczej, na realizację tego kontraktu kolejny raz potwierdza blokowanie zasad rynkowych i wynikające z tego straty. W tle, widzimy również nieprzejrzystą, nierzetelną politykę personalną prowadzoną w spółkach Skarbu Państwa – o czym mówi cała Polska – ze szkodą dla opinii rzędu i zapowiedzianych przez Pana Premiera reform.

Polska nie powinna utracić tak ważnego rynku indyjskiego. Nie można dopuścić do zagrożenia dla fabryki w Łabędach, zaprzepaszczenia sukcesów konsolidującego się przemysłu obronnego, w dodatku ze stratą dla przychodów Państwa i powstrzymywania rosnącego bezrobocia.

Czas skończyć z prywatą i wykorzystywaniem spółek Skarbu Państwa do rozgrywek polityczno-personalnych. BCC będzie pilnie śledził rozwój wydarzeń i żądał wyciągnięcia odpowiedzialności wobec winnych utraty rynków i narażania spółek Skarbu Państwa na straty.

Marek Goliszewski
Prezes BCC i SEA