Lepsza jakość bazy UFG

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

ufg.01.400x252Zapewnienie najwyższej jakości danych w ogólnopolskiej bazie ubezpieczeń komunikacyjnych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego to główna korzyść z nowej umowy UFG z ubezpieczycielami.

Dotychczas już 18 zakładów ubezpieczeń, posiadających łącznie ponad 76 proc. rynku komunikacyjnego, złożyło podpisy pod umową.

„Po pół roku negocjacji i ustaleń ze wszystkimi firmami, udało nam się osiągnąć consensus” – mówi Sława Cwalińska-Weychert, wiceprezes UFG. W nowej umowie w sprawie gromadzenia, przetwarzania i udostępniania danych ubezpieczyciele zobowiązują się dostarczać dane najwyższej jakości, dzięki czemu wyeliminowane zostaną problemy z oceną ryzyka danego klienta. Z kolei klienci będą mogli uwolnić się od konieczności dostarczania zaświadczeń pokazujących ich historię ubezpieczenia. Natomiast UFG zyskuje większą skuteczność w wykrywaniu nieubezpieczonych.

W bazie danych Ośrodka Informacji UFG aktualnie znajduje się: 234,4 mln rekordów o umowach ubezpieczenia OC i AC, zawartych od 2006 roku oraz 11,6 mln rekordów o wypłaconych odszkodowaniach z tych ubezpieczeń. W ciągu ostatnich 4 lat ubezpieczyciele zadali do OI UFG 133,6 mln zapytań o historię ubezpieczenia kierowców i posiadaczy pojazdów.

Źródło: PIU