Kredyty z nowej linii EBI dostępne w BOŚ

Kredyty z nowej linii EBI dostępne w BOŚ
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Ochrony Środowiska udostępnił linię kredytową Europejskiego Banku Inwestycyjnego o wartości 75 mln euro. O środki z tej puli mogą ubiegać się mali i średni przedsiębiorcy, spółki komunalne i jednostki samorządu terytorialnego.

Najnowsza linia EBI wspiera inwestycje infrastrukturalne oraz przedsięwzięcia z zakresu ochrony środowiska. Finansowanie dostępne jest zarówno dla mikro i małych firm, jak i dla średnich przedsiębiorców zatrudniających nawet do 3000 pracowników. Kredyty skierowane są także do spółek komunalnych i jednostek samorządu terytorialnego.

Maksymalna wartość kredytu udzielanego na konkretne przedsięwzięcie wynosi 12,5 mln euro, a wartość samej inwestycji może sięgać nawet 25 mln euro. Wkład własny inwestora to zaledwie 15 proc. wartości inwestycji. Możliwe jest także łączenie różnych źródeł finansowania (fundusze krajowe, zagraniczne) oraz refinansowanie poniesionych już przez inwestora kosztów.

W ramach najnowszej linii EBI 40 proc. środków przeznaczonych jest na finansowanie projektów przyczyniających się do działań na rzecz klimatu. Kredyt udzielony przez EBI jest objęty gwarancją w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS) – jednego z filarów Planu Inwestycyjnego dla Europy opracowanego przez Komisję Europejską pod kierownictwem Jean-Claude’a Junckera.

BOŚ Bank