Korzystamy wszyscy – kampania o efektach unijnych funduszy

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

euro.flaga.01.250xFundusze Europejskie - Każdy korzysta, nie każdy widzi to hasło kampanii promocyjnej, która 22 października 2012 r. wystartowała w telewizji i radiu. Kilka dni wcześniej rozpoczęły się działania popularyzujące informacje o Funduszach Europejskich w mediach społecznościowych.

Kampanie są jednym z wielu działań informacyjnych i promocyjnych ministerstwa, do których państwa członkowskie UE zostały zobowiązane zapisami prawa wspólnotowego.

Obecna, startująca dzisiaj, jest odpowiedzią na wyniki prowadzonych regularnie przez MRR badań wiedzy Polaków o efektach unijnej pomocy w Polsce.

Okazuje się, że o ile Polacy coraz więcej wiedzą o Funduszach Europejskich, to wciąż odczuwają niedosyt informacji, zwłaszcza dotyczących zmian, które dzięki środkom unijnym zaszły w ich najbliższym otoczeniu i w ich codziennym życiu.

Na potrzeby kampanii przygotowaliśmy pięć spotów telewizyjnych, pięć radiowych oraz specjalny spot do Internetu. Uruchomiliśmy nowe profile w mediach społecznościowych poświęcone Funduszom Europejskim, prowadzimy ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i wiele innych działań popularyzujących rezultaty różnorodnych przedsięwzięć finansowanych ze środków unijnych.

Spoty będą emitowane w większości polskich stacji radiowych i telewizyjnych, natomiast w mediach społecznościowych profile Funduszy Europejskich można znaleźć na następujących portalach:

  • Facebook
  • Twitter
  • NK.pl
  • Google+
  • YouTube
  • Pinterest.

Źródło: www.mrr.gov.pl