Konsmetal modernizuje fabrykę w Nidzicy

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

konsmetal.01.400x249Konsmetal, lider polskiego rynku mechanicznych zabezpieczeń mienia, wytwarza swoje urządzenia na terenie Polski, we własnej fabryce w Nidzicy. Obiekt ten zyskał opinię najnowocześniejszego w  swojej branży. Dla dalszego podniesienia wydajności i jakości produkcji oraz bezpieczeństwa procesów, wdrożono w nim w pełni zautomatyzowaną instalację magazynowo-produkcyjną.

Głównym efektem wdrożenia jest optymalizacja procesów w zakresie magazynowania i przygotowania materiałów. W pełni zautomatyzowano proces dostarczania blach, a także zaopatrywania maszyn w materiał do cięcia i odbioru z wycinarek laserowych gotowych już elementów. Integralną częścią projektu była instalacja wycinarki laserowej Fiber, która zapewnia większą̨ elastyczność́ produkcji, ograniczenie kosztów kooperacji oraz eliminację przestojów związanych z niedostarczeniem materiałów.

Dla jeszcze efektywniejszego działania, wszystkie procesy zintegrowano poprzez zastosowanie oprogramowania, odpowiadającego za planowanie produkcji, przez co cały proces przebiega według wcześniej ustalonego i zatwierdzonego zlecenia produkcyjnego. Obecnie, nowa instalacja magazynowa, zaprojektowana specjalnie dla zakładu produkcyjnego w Nidzicy, realizuje zadania związane z wewnętrzną logistyką.

Z myślą o możliwości dalszej rozbudowy i modernizacji obiektu, system magazynowania blach zaprojektowano w sposób pozwalający na podłączenie kolejnych maszyn i wdrożenie nowych technologii.

W zaawansowanym technologicznie parku maszynowym w Nidzicy produkowane są wysokiej klasy sejfy, kasy pancerne, produkty depozytowo-bankowe oraz innowacyjne urządzenia dla branży Retail.

Wdrożeniem zajęła się firma Friedrich Remmert GmbH.

Źródło: KONSMETAL