Kongres polskich przedsiębiorców, 9 października 2014 r., Londyn

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

140906.photo.from.seminar.in.london.2014.400W imieniu Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej oraz Polish Business Link PARP zaprasza do udziału w pierwszym Kongresie polskich przedsiębiorców, który odbędzie się 9 października 2014 r., w Londynie.

Według raportu Centre for Entrepreneurs Polacy są szóstą najbardziej aktywną grupą emigrantów-przedsiębiorców w Wielkiej Brytanii. Prawie 22 000 polskich dyrektorów zarządzających utworzyło ponad 21 000 przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo 65 000 polskich przedsiębiorców na Wyspach pracuje na własny rachunek (self employed).

Polscy przedsiębiorcy bardzo dobrze wykorzystują możliwości jakie daje doskonałe środowisko do prowadzenia własnego biznesu w Wielkiej Brytanii.

9 października 2014 r., po raz pierwszy, polscy przedsiębiorcy z całej Wielkiej Brytanii spotkają się w Londynie na krajowym kongresie, aby wymienić się swoimi doświadczeniami, pozyskać niezbędną wiedzę na temat rozwijania biznesu w Wielkiej Brytanii oraz nawiązać bezcenne kontakty biznesowe.

Tematyka całodniowego eventu dotknie takich zagadnień jak dostępne w UK dofinansowania na rozwój działalności, środki finansowania start-upów, programy wspierające działania przedsiębiorców czy też uczestnictwo firm w kontraktach publicznych. Uczestnicy Kongresu będą mieli niepowtarzalną okazję, by zdobyć praktyczną wiedzę nt. samorozwoju z zakresu zarządzania biznesem, jak również skutecznego marketingu – tak ważnego w aspekcie dotarcia z ofertą do brytyjskiego (i nie tylko) konsumenta. Podczas wydarzenia swoimi doświadczeniami podzielą się także polscy przedsiębiorcy, których działania na Wyspach już zaowocowały sukcesem. Będąca integralną częścią Kongresu sesja networkingowa będzie niepowtarzalną okazją do nawiązania między uczestnikami bezcennych kontaktów biznesowych.

Michael Dembinski, Główny Doradca w Brytyjsko Polskiej Izbie Handlowej zachęca do uczestnictwa w Kongresie -Jeśli jesteś zdecydowany zrealizować swoje plany biznesowe w Wielkiej Brytanii i nie wiesz od czego zacząć, lub jeśli chcesz rozwijać swoją firmę na większą skalę Twoja obecność na pierwszym kongresie polskich przedsiębiorców w Londynie jest obowiązkowa.

Kongres jest podsumowaniem kilkuletniej pracy podczas seminariów biznesowych organizowanych w różnych częściach Wielkiej Brytanii od 2011 roku. Jest on także naturalną odpowiedzią na potrzebę integracji polskich środowisk biznesowych. – mówi Bartłomiej Kowalczyk, twórca Polish Business Link.

Oficjalna strona Kongresu:
Po Polsku:http://pblink.co.uk/kongres
Po Angielsku: http://pblink.co.uk/congress

W celu uzyskania dalszych informacji lub uwag, prosimy o kontakt:
Kontakt w Wielkiej Brytanii:
Bartlomiej Kowalczyk, dyrektor, Polish Business Link (+44 1312026881, + 44 7842613016, bart.k@pblink.co.uk, twitter: @pb_link, @BartekKowalczyk)

Kontakt w Polsce:
Michael Dembinski, Główny Doradca, British Polish Chamber of Commerce (+48 606969200, Michael.dembinski@bpcc.org.pl, twitter: @policies4poland)

Kluczowe Dane:

  • Wg raportu Centre of Entrepreneurs prawie 22 000 polskich dyrektorów zarządzających utworzyło ponad 21 000 przedsiębiorstw w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo 65 000 polskich przedsiębiorców na Wyspach pracuje na własny rachunek (self-employed).
  • Według Spisu Powszechnego z 2011 r. liczba ludności polskiego pochodzenia w Anglii i Walii wzrosła dziewięciokrotnie w latach 2001 i 2011, więcej niż jakikolwiek inny kraj.
  • W Anglii i Walii mieszka 579 000 Polaków, w Szkocji 55 000 oraz w Irlandii Północnej 17 700
  • Polski stał się drugim najpopularniejszym językiem w Anglii

140906.congress.banner.600

Polish Business Link, http://pblink.co.uk/ to sieć biznesowa dla polskich i brytyjskich małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą znaleźć partnerów biznesowych (dystrybutorów, franczyzobiorców i inwestorów) w Polsce i Wielkiej Brytanii. Platforma B2B posiada dwujęzyczną tablicę ogłoszeń biznesowych, wiadomości biznesowe z Wielkiej Brytanii, Poradniki jak prowadzić biznes w Wielkiej Brytanii, kalendarz wydarzeń oraz Katalog Członków.

Polish Business Link regularnie organizuje Polskie Seminaria Biznesowe połączone z Networkingiem w Wielkiej Brytanii. Relację video z wybranych spotkań: http://pblink.co.uk/video.

BPCC http://www.bpcc.org.pl to rozbudowana sieć brytyjsko-polskich kontaktów biznesowych. Izba od 1992 roku działa na rzecz rozwoju polsko-brytyjskiej współpracy gospodarczej – aktywnie kojarzy potencjalnych partnerów biznesowych i promuje najlepsze praktyki.

Firmy zrzeszone w BPCC reprezentują ok. 25% bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce. Izba blisko współpracuje także z ambasadą brytyjską w Polsce oraz polską w Wielkiej Brytanii.

Bartłomiej Kowalczyk, Linkedin profile

140906.kowalczyk.bartlomiej.profile.photoPrzedsiębiorca, marketingowiec, planista mediów, event manager. Ukończył studia ekonomiczne oraz dyplom z marketingu przyznany przez Chartered Institute of Marketing (CIM). Od 2010 roku prowadzi własną agencję marketingową Picklemedia Consultancy Ltd. Twórca Polish Business Link, dwujęzycznego portalu B2B dla polskich i brytyjskich małych oraz średnich przedsiębiorstw poszukujących partnerów handlowych, dystrybutorów, franczyzobiorców, inwestorów w Wielkiej Brytanii oraz Polsce.

 

Michael Dembinski, Linkedin profile

140906.michael.dembinski.profile.photoMichael Dembinski urodził się w Londynie w 1957 r. Studiował w Warwick University i w Londyńskim The City University, potem pracował w Confederation of British Industry, gdzie przez 9 lat był redaktorem naczelnym CBI News – miesięcznik stowarzyszenia pracodawców przemysłowych. Michał przeniósł się z rodziną do Warszawy w 1997 r. Pracował jako dyr d/s komunikacji w Polskiej Telewizji Kablowej (dziś UPC Polska), pożniej jako dyrektor zarządzający Trader.com Polska (dziś częścią Agory S.A.). Współpracuje z Brytyjsko-Polską Izbą Handlową od roku 2002.

Źródło: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Linki
http://www.theguardian.com/uk/2013/jan/30/polish-becomes-englands-second-language
http://www.migrationobservatory.ox.ac.uk/briefings/scotland-census-profile
http://www.ons.gov.uk/ons/rel/census/2011-census/key-statistics-for-local-authorities-in-england-and-wales/sty-non-uk-born-population.html
http://www.theguardian.com/news/datablog/2012/dec/11/2011-census-northern-ireland-religion-identity