Kongres FTB: innowacje, bezpieczeństwo, klient w świecie technologii

Kongres FTB: innowacje, bezpieczeństwo, klient w świecie technologii
Paweł Jakubik, Microsoft. Źródło: aleBank.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Z Pawłem Jakubikiem, członkiem Zarządu Microsoft, przewodniczącym Prezydium Forum Technologii Bankowych rozmawialiśmy podczas VII Kongresu FTB o najważniejszych tematach Kongresu.

Fakt, że geopolityka stała się jednym z głównych tematów Kongresu Forum Technologii Bankowych jest znakiem obecnych czasów – mówi Paweł Jakubik.

Branża IT jeszcze bliżej banków

Jak zaznacza technologia stała się tak ważną dziedziną życia, że w jej kontekście trzeba rozmawiać o wydarzeniach politycznych, o cyberbezpieczeństwie, o zmianach gospodarczych.

„To mnie cieszy” – mówi Przewodniczący Prezydium FTB – „bo z poziomu czystego IT wychodzimy na poziom dyskusji ekonomicznych, gospodarczych i stajemy się jeszcze bliższym partnerem dla banków”.

Banki zmierzają do modelu klienta w centrum uwagi 2.0

Paweł Jakubik odnosząc się do kolejnego ważnego tematu Kongresu jaki były technologie w świecie człowieka zauważa, że toczące się dyskusje wokół edukacji, wokół talentów pokazują, że to człowiek znajduje się teraz w centrum uwagi.

Wszystkie rosnące branże jak e-commerce, retail, czy nowoczesna dystrybucja teraz głównie pracują nad tym aby mieć klienta w centrum uwagi – zaznacza nasz rozmówca.

Więcej szczegółów w poniższym materiale wideo.

Źródło: aleBank.pl