Konferencja prasowa EBC ustali ton globalnej gospodarki

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.01.250x166Euro (EUR) spadło do poziomu 1.3499 przed korektą do poziomu 1.3528. Europejska waluta znajduje się pod presją dzisiejszej konferencji prasowej Europejskiego Banku Centralnego oraz przemówienia prezesa EBC Mario Draghiego, którego ton może okazać się bardziej gołębi.

Dolar amerykański (USD) w krótkim czasie odbił się z poziomu 98.16 do poziomu 98.73. Dolar będzie testowany dzisiaj po południu przez publikację dotyczącą zasiłków dla bezrobotnych w USA, która będzie miała miejsce dzisiaj o godz. 14:30. Natomiast dla rynku kluczowa jest jutrzejsza publikacja zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, która została opóźniona o tydzień ze względu na zamknięcie administracji rządowej w USA.

Akcje

UK 100 (FTS) udało się osiągnąć poziom powyżej 6700 w ciągu ubiegłego tygodnia. Indeks odbył długoterminowy rajd „byków” i jego wartość może nadal wzrastać jeśli nastąpi wewnętrzne luzowanie polityki monetarnej, albo z USA lub Europy.

Towary

Ropa naftowa (WTI) straciła ponad 7 dolarów za baryłkę spadając z poziomu 100.00 do poziomu 93.20 w ciągu ostatnich tygodni. Mniejsze od oczekiwań zapasy ropy naftowej dały jej cenie niewielki impuls, ale ropa nadal utrzymuje swój negatywny trend.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) pozostaje w tym samym przedziale od początku miesiąca. Szlachetny metal znalazł wsparcia na poziomie 1306 i opór powyżej poziomu 1321 w ubiegłym tygodniu. Mocniejsze dane dotyczące sektora pozarolniczego, które poznamy już jutro, mogą popchnąć wartość złota wyżej.

Spodziewając się większej zmienności na rynku, krótkie strategie „Straddles” na złocie pozwolą na zysk przy ruchu złota w dowolnym kierunku. Strategia “Straddle” obejmuje kupno opcji at-the-money “Put” oraz opcji at-the-money “Call”.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.