Komisja Europejska zatwierdziła transakcję Orange Polska i APG

Komisja Europejska zatwierdziła transakcję Orange Polska i APG
Źródło: Orange
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Europejska nie wyraziła sprzeciwu do utworzenia spółki joint venture Światłowód Inwestycje przez Orange Polska i APG - podała KE na stronie internetowej.

Orange Polska podało w kwietniu, że planuje utworzyć joint venture z firmą APG w celu budowy sieci światłowodowej. Telekom planuje sprzedać APG 50 proc. udziałów spółki Światłowód Inwestycje za 1,37 mld zł.

Wybudowanie sieci światłowodowej dla około 1,7 mln gospodarstw domowych

Światłowód Inwestycje zajmie się wybudowaniem sieci światłowodowej dla około 1,7 mln gospodarstw domowych, głównie na obszarach o małej lub średniej konkurencji. Do 2025 roku spółka planuje objęcie zasięgiem światłowodowym ok. 2,4 mln gospodarstw domowych w Polsce. Światłowód Inwestycje będzie finansować swoje inwestycje – nakłady na budowę sieci szacowane na 3 mld zł – głównie z własnego długu, nie gwarantowanego przez Orange Polska.

Czytaj także: UOKiK zarzuca Orange Polska nieprawidłowości przy aktywacji płatnych usług >>>

Orange Polska zapowiedziało również wniesienie do Światłowód Inwestycje istniejących łączy światłowodowych dla około 0,7 mln gospodarstw domowych oraz zakup dostępu hurtowego dla około 160 tys. swoich obecnych klientów na tych obszarach.

Zamknięcie transakcji jest planowane do końca sierpnia 2021. 

Źródło: PAP BIZNES