Kolejne umowy najmu w kompleksie Warsaw Spire

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

150406.09.FIG.Ghelamco.03.267xGhelamco Poland zamyka I kwartał tego roku nowymi umowami najmu w kompleksie Warsaw Spire na blisko 10 000 m2. Kolejne 1 700 m2 powierzchni biurowej zajmie firma Bilfinger Berger. W przyszłym roku do Warsaw Spire przeprowadzi się również sam deweloper - Ghelamco Poland. W styczniu powierzchnię w Warsaw Spire wynajęła Benefit Systems SA, a wcześniej BNP Paribas Securities Services i Agencja Frontex. Obecnie w całym kompleksie wynajęte jest już łącznie 30% powierzchni. Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami, co pozwoli Ghelamco do końca tego roku osiągać wynik ok. 50% wynajętej powierzchni w kompleksie.

Nowi najemcy

Do grona najemców Warsaw Spire – największego realizowanego obecnie w Europie biurowca oferującego łącznie 100 000 m2 powierzchni biurowej klasy A, dołączyła właśnie międzynarodowa firma budowlano-usługowa Bilfinger Berger, będąca m.in. generalnym wykonawcą wielu strategicznych inwestycji drogowych w Polsce. Bilfinger Berger zajmie 1 700 m2 powierzchni w kompleksie.

Wśród najemców inwestycji znajdują się już Unijna Agencja Frontex, BNP Paribas Securities Services oraz Benefit Systems SA. Agencja Frontex prowadzi prace w nowym biurze już od stycznia 2015 roku. BNP Paribas Securities Services oraz Benefit System SA wprowadzą się kolejno w czerwcu i listopadzie br.

Budynek B, oferujący w sumie 20 000 m2 powierzchni, jest  wynajęty już w ponad 90%. Jak komentuje Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju, Członek Zarządu Ghelamco Poland, dostępne powierzchnie w budynkach A i C cieszą się także dużym zainteresowaniem.

„Firmy, z którymi toczą się rozmowy doceniają przede wszystkim unikalność naszej koncepcji, 
która poprzez integralne połączenie funkcji biurowych i publicznych, zapewnia najwyższą jakość przestrzeni do pracy. Naszym wyróżnikiem jest również znakomita lokalizacja inwestycji – tuż przy uruchomionej właśnie stacji II linii warszawskiego metra Rondo Daszyńskiego. Negocjacje z kolejnymi najemcami są na bardzo zaawansowanym etapie. Do końca roku planujemy wynajęcie Warsaw Spire na poziomie 50%. Dodatkowo, poza przestrzenią biurową dużym zainteresowaniem cieszą się lokale usługowe w obrębie placu Europejskiego, który już niedługo będzie tętnił życiem stając się miejscem do spotkań, relaksu i wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców Warszawy.” – mówi Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju, Członek Zarządu Ghelamco Poland

Siedziba Ghelamco w Warsaw Spire
W przyszłym roku również sam deweloper przeprowadzi się do Warsaw Spire ze swojej dotychczasowej siedziby w budynku Mokotów Nova przy ul. Wołoskiej. Ghelamco Poland zajmie blisko 2 000 m2 w kompleksie Warsaw Spire

Postępy prac na wielu frontach
Równolegle z procesem komercjalizacji dynamicznie postępują prace budowlane przy realizacji samego kompleksu. Intensywne prace przebiegają obecnie przy montażu szklanych elewacji na budynkach A i C. W budynku C elewacja ukończona jest już w blisko 95%. W 49-kondygnacyjnym budynku wieżowym panele elewacyjne zamontowano na konstrukcji do poziomu 16 piętra. Na obu budynkach i w części garażowej trwają prace budowlane i instalacyjne oraz trwa montaż wind wewnętrznych.

Intensywnego tempa nabrały również roboty ziemne w ramach placu Europejskiego. Aktualnie na ukończeniu jest budowa fontann i rozpoczęto pierwsze nasady drzew i krzewów. Ukończenie wszystkich robót i otwarcie całości kompleksu Warsaw Spire nastąpi w kwietniu przyszłego roku

150406.09.FIG.Ghelamco.01.267x
150406.09.FIG.Ghelamco.02.400x

Marta Gryglewicz