Kolejna dymisja za błędy w Polskim Ładzie: premier odwołał wiceministra finansów Jana Sarnowskiego

Kolejna dymisja za błędy w Polskim Ładzie: premier odwołał wiceministra finansów Jana Sarnowskiego
Jan Sarnowski Fot. Ministerstwo Finansów
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Premier Mateusz Morawiecki, który pełni obecnie funkcję szefa MF, odwołał wiceministra finansów Jana Sarnowskiego - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Dymisja ma związek z błędami we wdrażaniu zmian podatkowych.

Wcześniej w piątek prezydent Andrzej Duda przyjął rezygnację Tadeusza Kościńskiego z funkcji ministra finansów.

Czytaj także: Prezydent przyjął rezygnację Tadeusza Kościńskiego z funkcji ministra finansów >>>

Życiorys Jana Sarnowskiego

28 listopada 2019 r. powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.

Jan Sarnowski to ekspert w zakresie polskiego i niemieckiego prawa podatkowego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach doradztwa prawnego i podatkowego w Berlinie i Warszawie.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu w Kolonii (LL.M.), a także podyplomowych studiów w zakresie prawa podatkowego (Uniwersytet Warszawski) oraz prawa krajów systemu common law (WWU Münster i Thomas M. Cooley Law School).

Czytaj także: Artur Soboń sekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów, będzie nadzorować wprowadzanie Polskiego Ładu >>>

W latach 2016-2018 doradca ministra rozwoju i finansów, odpowiedzialny za koordynację procesu uszczelnienia polskiego systemu podatkowego. Współtwórca i zastępca dyrektora programu GovTech Polska, research fellow Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Od czerwca 2018 r. zastępca dyrektora Departamentu Podatków Dochodowych oraz szef zespołu analiz prawno-porównawczych w Ministerstwie Finansów. Autor i współautor publikacji nt. opodatkowania dochodu oraz podatku VAT.

14 października 2019 r. powołany na stanowisko pełnomocnika ministra finansów, inwestycji i rozwoju ds. współpracy międzynarodowej w zakresie VAT.

Źródło: PAP BIZNES, Ministerstwo Finansów