KNF: prace nad prospektem Emitela zawieszone

KNF: prace nad prospektem Emitela zawieszone
Fot. KNF
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prace nad prospektem Emitela zostały zawieszone - podano na stronie Komisji Nadzoru Finansowego. Emitel poinformował, że decyzja o zawieszeniu postępowania przed KNF wynika z czynników biznesowych i rynkowych.

Na stronie KNF nie ma wyjaśnień z jakiego powodu prace zostały zawieszone.

Czytaj także: KNF zatwierdziła prospekt emisji obligacji Kredyt Inkaso do kwoty 150 mln zł >>>

„Zgodnie z wcześniejszą komunikacją, właściciel oraz spółka stale analizują różne scenariusze strategiczne w zakresie możliwości długoterminowego rozwoju spółki. Przeprowadzenie oferty publicznej i debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to jedna z takich opcji. Alinda Capital Partners, który od 2014 roku wspiera działalność Emitel oraz zarząd spółki, podjęli decyzję o zawieszeniu procesu na obecnym etapie. Decyzja o zawieszeniu postępowania przed KNF wynika z czynników biznesowych, jak i rynkowych” – poinformowała oświadczeniu rzecznik spółki Agnieszka Sobucka.

Czytaj także: Grupa Pracuj złożyła prospekt w KNF; rozważa debiut na GPW >>>

Powyższa decyzja nie zmienia planów strategicznych spółki w zakresie dalszego rozwoju.

„Emitel kontynuuje strategiczne projekty, czyli m.in. prace związane ze zmianą częstotliwości nadawania telewizji naziemnej (tzw. refarming pasma 700MHz) połączone z przechodzeniem na nowy standard nadawania DVB-T2/HEVC, rozbudowę infrastruktury telekomunikacyjnej m.in. w modelu build-to-suit, rozwój multimedialnych platform dystrybucji treści, czy też wdrażanie rozwiązań w zakresie inteligentnych miast” – dodała.

Emitel pod koniec stycznia 2021 roku złożył prospekt do KNF.

Źródło: PAP BIZNES