KNF i tajwański nadzór podpisały porozumienie o współpracy w zakresie FinTech

KNF i tajwański nadzór podpisały porozumienie o współpracy w zakresie FinTech
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo (źródło: KNF)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) oraz tajwański organ nadzoru - Financial Supervisory Commission (FSC) podpisały umowę o współpracy w zakresie innowacji finansowych, określającą m.in. ramy kooperacji dotyczącej wymiany informacji, a także możliwych wspólnych projektów, podał KNF.

Porozumienie ułatwi obu organom nadzoru współpracę dotyczącą sektora #fintech oraz stworzy więcej możliwości dla przedsiębiorstw z branży fintech z Tajwanu i Polski #KNF #Tajwan @uknf

„Określone w dokumencie ramy współpracy umożliwiają obu organom kierowanie przedsiębiorstw (start-upów) do swojego odpowiednika, zapewniają wsparcie umożliwiające lepsze zrozumienie reżimu regulacyjnego w każdej z jurysdykcji oraz możliwość dzielenia się informacjami na temat rynków i innowacji w zakresie usług finansowych” – czytamy w komunikacie.

Porozumienie ułatwi obu organom nadzoru współpracę dotyczącą sektora fintech oraz stworzy więcej możliwości dla przedsiębiorstw z branży fintech z Tajwanu i Polski chcących rozszerzyć swoją działalność na obu rynkach, podano również.

Program Innovation Hub

KNF wskazał, że Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) od początku ub. roku koordynuje prace zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych, w skład w którego wchodzą zarówno instytucje publiczne jak i przedstawiciele instytucji rynku finansowego (zarówno nadzorowanych, jak i nie nadzorowanych). Ponadto Urząd uruchomił „Program Innovation Hub”, w ramach którego prowadzi dialog z firmami z sektora fintech, zapewniając im pomoc.

„FSC, w celu promocji innowacyjnych usług finansowych i rozwoju branży Fintech, uruchomiła szereg dodatkowych programów i środków oraz zaangażowała znaczne zasoby, aby Tajwan stał się hubem fintech. Jednym z nich jest tzw. Fintech Space, mający na celu wsparcie startupów z sektora Fintech, budowanie cyfrowego środowiska finansowego itp. Ponadto z końcem 2017 r. uchwalono ustawę o rozwoju technologii finansowych i eksperymentów innowacyjnych” – czytamy także.

Źródło: ISBnews