Klub Polska 2025+: Wyzwania cywilizacyjne XXI w. i rola nauki we współczesnym świecie

Klub Polska 2025+: Wyzwania cywilizacyjne XXI w. i rola nauki we współczesnym świecie
Źródło: ZBP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Klubu Polska 2025+ organizowane wspólnie przez Związek Banków Polskich i Polskie Forum Akademicko-Gospodarcze. W nadchodzącej dyskusji skoncentrujemy się na roli nauki we współczesnym świecie w kontekście wyzwań cywilizacyjnych początku XXI wieku.

Idea spotkania to dyskusja na temat roli nauki we współczesnym świecie w kontekście cywilizacyjnych wyzwań, z którymi musimy mierzyć się na początku XXI wieku.

Pandemia Covid-19 niewątpliwie okazała się czynnikiem zaburzającym dotychczasowy porządek rzeczy i katalizatorem zmian w wielu dziedzinach życia. Zmian często gwałtownych, nieoczekiwanych i zmuszających do konfrontacji światopoglądowych.

Konieczność ograniczenia kontaktów z innymi ludźmi wymusiła i przyspieszyła zmiany w sferze technologicznej, do przyjęcia których nie wszyscy są gotowi.

Zaburzenie łańcuchów dostaw, inercja procesów adaptacyjnych i niepewność na rynkach doprowadziły do znacznego wzrostu interwencjonizmu i poziomu inflacji nie obserwowanego od wielu lat.

I wreszcie bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia ludzi, powodujące przeciążenie systemów opieki zdrowotnej w wielu krajach, czemu z drugiej strony towarzyszy fala sceptycyzmu o – wydawałoby się – niespotykanych w cywilizowanym społeczeństwie rozmiarach.

Dzisiejszy świat staje się coraz bardziej skomplikowany i wielowymiarowy. Trudno w nim uniknąć zagrożeń, sprostać wyzwaniom i wykorzystać szanse bez skoordynowania wysiłku oraz wykorzystania talentów i posiadanych zasobów. Niemożliwym wydaje się też rozwiązanie jakiegokolwiek problemu cywilizacyjnego bez współpracy nauki, administracji i biznesu.

Podczas najbliższego spotkania Klubu Polska 2025+ chcemy skoncentrować się na roli nauki i będziemy o tym rozmawiać w gronie jej wybitnych przedstawicieli:

prof. Alojzego Z. Nowaka, Rektora Uniwersytetu Warszawskiego,

prof. Marcina Gruchały, Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,

prof. Teofila Jesionowskiego, Rektora Politechniki Poznańskiej.

Spotkanie odbędzie się w formule online, na żywo, w dniu 22 lutego 2022 roku o godzinie 17:00.

Transmisję będzie można oglądać na stronie, w serwisie Związku Banków Polskich oraz na stronach bankier.tv.

Zapraszamy do rejestracji Państwa udziału w dyskusji na stronie: https://rejestracjazbp.pl/klub-polska/


Dyskusja w Klubie Polska 2025+ będzie także okazją do rozszerzenia odbywającego się w dniach 16 i 17 lutego 2022 roku 4. Forum Akademicko-Gospodarczego.

Więcej o tym wydarzeniu na stronach organizatora.

Źródło: aleBank.pl