Klienci Alior Banku mogą już korzystać z płatności Fitbit Pay oraz Garmin Pay

Klienci Alior Banku mogą już korzystać z płatności Fitbit Pay oraz Garmin Pay
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Alior Bank wprowadza usługę płatności mobilnych za pomocą zegarków Fitbit oraz Garmin. Już teraz zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi mogą płacić zbliżeniowo smartwatchem. Żeby skorzystać z tej nowości, wystarczy dodać kartę płatniczą wydaną przez Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe lub Kantor Walutowy Alior Banku do aplikacji Garmin Connect lub Fitbit.

.@AliorBankSA wprowadza usługę płatności mobilnych za pomocą zegarków #Fitbit oraz #Garmin #AliorBank

Klient, który chciałby skorzystać z płatności zegarkiem, powinien zainstalować na telefonie odpowiednią aplikację (Garmin Connect lub Fitbit), dzięki której połączy się z zegarkiem. Następnie należy w tej aplikacji utworzyć portfel, ustalić czterocyfrowe hasło i dodać swoją kartę płatniczą. Rozwiązanie dostępne jest zarówno dla użytkowników systemu iOS, jak i Android.

Alternatywa dla tradycyjnych płatności

– Obserwujemy rosnącą popularność zbliżeniowych płatności mobilnych wśród naszych klientów. W ciągu roku wzrost liczby tych płatności sięgnął 200 proc.. Nie mamy wątpliwości, że również popularność płatności zbliżeniowych za pomocą tzw. urządzeń „ubieralnych” (tzw. wearables), jak inteligentny zegarek czy opaska fitness, będzie w kolejnych latach rosnąć. Dlatego do wachlarza oferowanych usług włączamy Fitbit Pay oraz Garmin Pay. Nasi klienci mogą podłączyć do zegarków zarówno karty debetowe, jak i kredytowe – mówi Joanna Olszewska, Dyrektor Departamentu Daily Banking z Alior Banku.

– Garmin Pay to przede wszystkim wygodna alternatywa dla tradycyjnych form płatności, która została stworzona z myślą o miłośnikach aktywnego stylu życia i tych osobach, które w biegu załatwiają codzienne sprawy. Warto pamiętać, że dzięki zabezpieczeniom biometrycznym, technologia ta jest nie tylko praktyczna, ale i bezpieczna. Czujniki optyczne na bieżąco monitorują tętno, upewniając się, że zegarek wraz z portfelem pozostają na nadgarstku właściciela. W Garmin szczególnie dbamy o to, aby nasze urządzenia były wielofunkcyjne – współpraca z Alior Bankiem to kolejny krok, aby zaoferować naszym klientom jeszcze więcej możliwości – mówi Przemysław Łojek, dyrektor zarządzający Garmin Polska.

Czytaj także: Przelewy na telefon BLIK już w T-Mobile Usługi Bankowe >>>

– W Fitbit stale poszukujemy nowych rozwiązań, które pozwolą naszym użytkownikom prowadzić zdrowsze i bardziej aktywne życie. Dokładamy również wszelkich starań, aby to codzienne życie im ułatwić. Dlatego cieszymy się, że możemy oferować płatności zbliżeniowe polskim klientom, zwłaszcza że popularność transakcji dokonywanych m.in. za pomocą Fitbit Pay™ rośnie w Polsce bardzo dynamicznie. Fitbit Pay™ wpływa na zaangażowanie obecnych klientów naszej firmy i przyciąga nowych, umożliwiając użytkownikom płatności bez konieczności posiadania przy sobie portfela lub smartfona – mówi Alexandra Pahomi, PR & Social Media Manager na Bliski Wschód, Afrykę Południową i Europę Środkowo-Wschodnią w Fitbit.

Prostota i bezpieczeństwo

Klienci mogą korzystać z usługi wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe. Wystarczy przyłożyć zegarek do terminala. Usługa zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa – pierwsza płatność zegarkiem musi zostać potwierdzona hasłem, które pozwala na dokonywanie transakcji w ciągu kolejnych 24 godzin. Jeśli w tym czasie zdejmie się z ręki zegarek lub wyłączy funkcję pomiaru tętna, przy następnej płatności trzeba ponownie aktywować portfel, wpisując hasło. System zabezpiecza klienta jeszcze w jeden sposób. Informacja o rzeczywistym numerze karty zapisanej w zegarku nigdy nie jest udostępniana sklepowi.

Źródło: Alior Bank