Katowice kolejną inwestycją Funduszu Mieszkań na Wynajem

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

architektura.02.400x267Budynek ze 146 lokalami mieszkalnymi przy ulicy Gen. Pułaskiego w Katowicach trafił do portfolio Funduszu Mieszkań na Wynajem. Zakończenie prac związanych z budową i wykończeniem mieszkań zaplanowano na II kwartał 2017.

Kolejną po Poznaniu, Piasecznie, Gdańsku i Krakowie inwestycją BGK Nieruchomości w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem, jest zakup budynku ze 146 lokalami mieszkalnymi przy ulicy Gen. Pułaskiego w Katowicach. Znajdą się w nim mieszkania o metrażach od 33m2 do 85 m2. Budynek znajduje się blisko  ścisłego centrum Katowic, w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zielonych oraz akwenów wodnych (Park Trzech Stawów). W pobliżu inwestycji znajduje się rozbudowana infrastruktura handlowo-usługowa. Wszystkie mieszkania  będą posiadać balkony lub tarasy. Dla osób zainteresowanych najmem przewidziano możliwość wynajęcia miejsc garażowych i parkingowych oraz komórek lokatorskich.

Katowice to niezwykle szybko rozwijające się pod względem gospodarczym i kulturalnym miasto. Zainicjowane i zrealizowane tam w ostatnich latach inwestycje sprawiają, że Katowice to trafiona lokalizacja dla młodych i dynamicznych osób, które szukają nowoczesnych rozwiązań. Do nich właśnie chcemy kierować ofertę najmu naszych mieszkań – mówi Ryszard Słowiński, Prezes Zarządu BGK Nieruchomości.

Budynek znajdujący się obecnie w budowie, będzie posiadał 9 kondygnacji nadziemnych i 1 kondygnację podziemną – garażową. Na parterze budynku zaprojektowano lokale o przeznaczeniu usługowym. Wszystkie mieszkania zostaną przygotowane w standardzie „pod klucz” – będą kompletnie wykończone i gotowe do wprowadzenia się. Podobnie jak w innych miastach z oferty w Katowicach będą mogły skorzystać firmy szukające mieszkań dla swoich pracowników.

Oferta Funduszu Mieszkań na Wynajem należy do wyjątkowych na rynku; do tej pory nie funkcjonował w Polsce model najmu instytucjonalnego, w ramach którego najemcy mieliby dostęp do tak wielu korzyści. Jedną z głównych, która ma decydujące znaczenie przy podpisywaniu umowy najmu, jest stabilność i pewność co do decyzji drugiej strony, w tym wypadku Funduszu. Osoba podpisująca umowę najmu może mieć pewność, że jeśli tylko będzie wywiązywać się ze swoich zobowiązań, nie zostanie postawiona w sytuacji konieczności opuszczenia wynajmowanego mieszkania z dnia na dzień, jak ma to często miejsce przy najmie od osób prywatnych.

Ponadto, osoba podpisująca umowę ma gwarancję stałej ceny przez cały czas jej obowiązywania. Dodatkowo, kwota najmu zależna jest od długości umowy: im dłuższy okres jej trwania, tym niższy czynsz. Klienci Funduszu Mieszkań na Wynajem mogą również zameldować się w wynajmowanych mieszkaniach oraz podchodzić do wspólnej weryfikacji finansowej w przypadku chęci wynajmowania mieszkania z drugą osobą.

Lokale znajdujące się w ofercie Funduszu Mieszkań na Wynajem spełniają wszystkie kryteria nowoczesnego mieszkania: znajdują się w nowych budynkach, na osiedlach dobrze skomunikowanych z centrum miast, w otoczeniu bogatej infrastruktury handlowo-usługowej i terenów zielonych. Mieszkania wykończone są w wysokim standardzie „pod klucz” – mają wyposażone kuchnie i łazienki w sprzęt AGD. Najemcy podpisujący umowę z Funduszem otrzymują bezpłatnie pakiet wsparcia dla najemcy, czyli pomoc zarządcy budynku w awaryjnych sytuacjach takich jak: problemy ze sprzętem, kłopoty techniczne z dostawcami mediów, awarie i usterki w mieszkaniu itp. Do obowiązków zarządcy należy również dbanie o porządek i spokój wszystkich mieszkańców budynku. Zarządca może również pomóc w takich sytuacjach – jak zgubienia kluczy do lokalu, czy przy odbiorze przesyłek kurierskich.

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest w trakcie przygotowywania kolejnych inwestycji. W chwili obecnej zakontraktowano już inwestycje zlokalizowane w Warszawie w dzielnicach Bielany i Żoliborz, we Wrocławiu oraz kolejne w Poznaniu.

Aktualną ofertę mieszkań do wynajęcia można znaleźć na stronie www.jakusiebie.pl.

Po zapoznaniu się z nią, w celu rezerwacji konkretnego mieszkania, należy skorzystać z formularza dostępnego przy każdej ofercie najmu lub zadzwonić do Centrum Obsługi Klienta pod numer: 801 800 388 lub 22 468 84 60.

Justyna Kwiek