Kantor internetowy Walutomat wprowadza szybkie przelewy znane z e-sklepów

Kantor internetowy Walutomat wprowadza szybkie przelewy znane z e-sklepów
Źródło: Materiały prasowe Walutomat
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Walutomat we współpracy z operatorem płatności internetowych Przelewy24 wprowadza szybkie przelewy, zwane również pay by link. Klienci będą mogli wpłacić złotówki na wymianę walut równie łatwo, jak kupują w e-sklepie.

Szybkie #przelewy w Walutomacie to nowość na rynku kantorów internetowych #Walutomat #Przelewy24 #CurrencyOne #kantory

Usługa pay by link w zakupach internetowych jest bardzo popularna. Metodę tę, nazywaną powszechnie “szybkim przelewem”, zna każdy, kto dokonuje zakupów przez Internet. To prosty i szybki sposób przekierowania na stronę własnego banku z uzupełnionymi danymi do przelewu w celu dokonania płatności. Jak pokazują badania Gemius „E-commerce w Polsce 2017”, szybkie przelewy przyczyniły się do rozpowszechnienia zakupów w Internecie. Według analityków Gemius, aż 62% kupujących w sieci decyduje się na zakupy online właśnie ze względu na możliwość korzystania z tej usługi.

Nowość na rynku kantorów internetowych

Szybkie przelewy w Walutomacie to nowość na rynku kantorów internetowych. Poznański serwis jest pierwszym e-kantorem, który oferując tę metodę chce zapewnić swoim klientom jak największy komfort kupna waluty online. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba wpisywać, czy kopiować danych do przelewu ręcznie, dzięki czemu proces dokonywania płatności jest bardzo wygodny. Nie ma więc obaw o pomyłki i błędy. Z badań serwisu Walutomat wynika, że ręczne zlecenie przelewu z kopiowaniem danych zajmuje klientom średnio 4 minuty i wymaga wykonania aż 20 klików. Szybki przelew skraca czas do kilkunastu sekund, potrzebnych na zalogowanie się do banku i potwierdzenie transakcji kodem SMS.

– Wygodna i szybka wymiana pieniędzy jest dla nas kluczowa. Chcemy, aby nasi klienci, którzy dopytywali o możliwość automatycznego uzupełnienia danych do przelewu, mieli pewność, że wymieniając walutę w naszym serwisie, mają zagwarantowane bezpieczeństwo swoich pieniędzy, a jednocześnie wygodny i zrozumiały proces kupna waluty – powiedziała Dagmara Malinowska, dyrektor ds. marketingu i rozwoju produktów firmy Currency One, operatora Walutomat.pl.

– Zautomatyzowane przelewy stanowią obecnie podstawę wszystkich transakcji online na rodzimym rynku e-commerce. Dzięki współpracy serwisów Przelewy24 i Walutomat, użytkownicy wymienią wpłacone e-transferem złotówki na inne waluty wygodniej, bezpieczniej i szybciej niż kiedykolwiek wcześniej – podkreśla dyrektor sprzedaży i marketingu Przelewy24, Jacek Kinecki.

Usługa jest bezpłatna

Walutomat udostępnił tę metodę swoim użytkownikom bezpłatnie. Jako pierwsi z usługi szybkiego przelewu przy wymianie walut skorzystają klienci Millennium, BZWBK, Pekao SA, Raiffeisen, Eurobanku i Banku Pocztowego.

Walutomat to założona w 2009 roku pierwsza w Polsce platforma społecznej wymiany walut. Użytkownicy serwisu mogą indywidualnie ustalać kursy walut i bezpośrednio wymieniać je z innymi klientami, unikając tym samym niekorzystnych kursów narzuconych przez banki. W serwisie zarejestrowało się ponad 255 tysięcy użytkowników.

Przelewy24 od 14 lat współtworzy polską branżę e-commerce, dostarczając największą na rynku liczbę rozwiązań płatniczych. Operator obsługuje zarówno największe jak i małe e-biznesy, oferując partnerom ponad 300 metod płatności, a najwyższy poziom usług zapewniają stale ulepszane rozwiązania informatyczne oraz restrykcyjna polityka bezpieczeństwa.

Źródło: Currency One/Centrum prasowe PAP