„Kabel” zyskał dzięki referendum w Szkocji

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Dolar amerykański (EUR) rozpoczął tydzień od wyższego poziomu 1.2975 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), a obecnie notowany jest około poziomu 1.2955. Wspólna waluta odbiła się po osiągnięciu swojego 14-miesięcznego minimum na poziomie 1.2858 w ubiegłym tygodniu, ponieważ oczekiwania dotyczące wcześniejszego podniesienia stóp procentowych w USA umacniały dolara amerykańskiego.

Złoto (XAU) spadło w piątek do swojego najniższego poziomu od stycznia 2014, czyli do poziomu 1225 dolarów amerykańskich za uncję. Szlachetny metal odzyskał część swoich wcześniejszych strat i zyskał około 6 dolarów amerykańskich, przed rozpoczęciem spotkania Fed. Szlachetny metal może jeszcze bardziej stracić na wartości przez spekulacje, że Fed może podnieść stopy procentowe.

Akcje

US 500 (SPI) obecnie notowany jest około poziomu 1977 i spadł ze swojego rekordowego poziomu 2010. Indeks zakończył swój rajd przez spekulacje, że gospodarka USA jest na etapie, który może spowodować podniesienie stóp procentowych w tym kraju.

Towary

Ropa naftowa (WTI) spadła z poziomu 93.67 do niskiego poziomu 90.74 dolarów amerykańskich za baryłkę, ponieważ raport dotyczący produkcji przemysłowej w Chinach okazał się słabszy niż prognozowano.

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) odbił się do poziomu 1.6278 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) po osiągnięciu swojego rocznego minimum na poziomie 1.6050 w ubiegłym tygodniu. Płynność tej pary walutowej podniosła się dzięki referendum dotyczącym niepodległości Szkocji, które odbyło się w czwartek i którego sondaże wywołały niepewność na rynkach finansowych.

Inwestorzy w opcje powinni tworzyć strategię długiego stelaża (Long Straddle) na parze GBPUSD i korzystać, jeśli para ta będzie poruszać się w którymkolwiek kierunku, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii. Long Straddle tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz Put.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.