dr Jolanta Karny

dr Jolanta Karny
Fot. Aviva TUnŻ
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Prezes Zarządu

Nominacja wymaga zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego

Aviva TUnŻ SA

Pracę w Avivie rozpoczęła w 2003 roku w obszarze aktuariatu. W 2010 roku została dyrektorem działu aktywizacji sieci sprzedaży, zaś w latach 2012-2014 pełniła funkcję dyrektora audytu. W latach 2014-2016 była członkiem zarządu Aviva sp. z o. o. oraz odpowiadała za obszar strategii i transformacji. W latach 2016 – 2019 jako wiceprezes odpowiadała za linię biznesową ubezpieczeń majątkowych. We wrześniu 2019 r. została powołana na wiceprezesa Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Od 2019 r. zarządza obszarem sprzedaży, marketingu, direct, cyfryzacji i strategii ubezpieczeń na życie oraz majątkowych.

W 2015 roku znalazła się na liście 100 Najbardziej Wpływowych Kobiet Polskich Finansów. W 2020 została uhonorowana tytułem Perły Biznesu i znalazła się w gronie 25 najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce.

Jest absolwentką Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie uzyskała tytuł magistra w Instytucie Fizyki Teoretycznej. Tytuł doktora nauk ekonomicznych obroniła w Zakładzie Statystyki Matematycznej Kolegium Analiz Ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu Business Management na Uniwersytecie Tennessee w Knoxville, doradztwa inwestycyjnego w Akademii im. Leona Koźmińskiego oraz rozwoju organizacji w Saïd Oxford Business School. Brała udział w globalnych programach rozwojowych Avivy.

Źródło: Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA / Aviva TUnŻ SA