Joanna Erdman wiceprezesem ING Banku Śląskiego z nowym zakresem obowiązków

Joanna Erdman wiceprezesem ING Banku Śląskiego z nowym zakresem obowiązków
Joanna Erdman, Fot. ING Bank Śląski
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Nadzorcza ING Banku Śląskiego podjęła uchwałę o powierzeniu Joannie Erdman stanowiska wiceprezes zarządu odpowiedzialnej za Pion Ryzyka. Decyzja ta wymaga zgody Komisji Nadzoru Finansowego - poinformowało biuro prasowe Banku w przesłanym komunikacie.

Rada Nadzorcza podziękowała Joannie Erdman za jej zaangażowanie i osobisty wkład w rozwój banku na dotychczas pełnionym stanowisku @uknf @INGBankSlaski

Obecnie Joanna Erdman na stanowisku wiceprezes zarządza Pionem Wholesale Banking, w skład którego wchodzą obszar Klientów Strategicznych oraz obszar Rynków Finansowych.

Nową funkcję w zarządzie banku, zarządzania obszarem Ryzyka, obejmie po uzyskaniu zgody KNF, nie wcześniej niż 1 kwietnia 2020 r.

Joanna Erdman jest związana z ING od 1996 r., kiedy rozpoczęła pracę w części korporacyjnej oddziału ING Bank N.V. z siedzibą w Warszawie. W latach 2001 – 2007 pełniła funkcję dyrektora Centrum Klientów Strategicznych w Pionie Bankowości Korporacyjnej ING Banku Śląskiego.

 

W 2007 roku objęła stanowisko dyrektora Departamentu Klientów Strategicznych, z którego w 2010 roku awansowała na dyrektora banku nadzorującą cały Pion Klientów Strategicznych.

W 2013 roku została wiceprezesem zarządu ING Banku Śląskiego. Na tym stanowisku zarządzała Pionem Klientów Strategicznych oraz Pionem Rynków Finansowych, od 2019 roku pod nazwą Wholesale Banking.

Joanna Erdman ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie, na kierunku Finanse i Statystyka.

Rada Nadzorcza podziękowała Joannie Erdman za jej zaangażowanie i osobisty wkład w rozwój banku na dotychczas pełnionym stanowisku.

ING Bank Śląski jest jednym z największych banków w Polsce. Bank świadczy pełen zakres usług i produktów finansowych dla klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych.

ING oferuje wielokanałowy dostęp do kont osobistych i firmowych oraz posiada ogólnopolską sieć
nowoczesnych placówek bankowych. W skład grupy kapitałowej ING Banku Śląskiego wchodzą spółki świadczące usługi leasingowe oraz faktoringowe.

Grupa ING jest wywodzącą się z Holandii, globalną instytucją finansową świadczącą usługi z zakresu bankowości i zarządzania aktywami dla klientów detalicznych i korporacyjnych.

Źródło: ING Bank Śląski