Jen zyskuje, ponieważ chiński eksport nieoczekiwanie spadł

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.500x751Euro (EUR) osiągnęło czteromiesięczne maksimum na poziomie 1.3915 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) w piątek.

Lepsze dane z raportu NFP w piątek nie pomogły dolarowi zyskać na wartości w stosunku do euro i znalazł on silne wsparcie na poziomie 1.3850.

Dolar amerykański (USD) rozpoczął trading od niższego poziomu podczas sesji azjatyckiej, czyli 102.820 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen zyskał na wartości, ponieważ chiński eksport znacząco spadł i  dzięki temu jen odzyskał wszelkie starty z piątku.

Akcje

Akcjom amerykańskim nie udało się przełamać wyżej, kiedy USA 500 (SPI) spadł z rekordowego poziomu 1887 do poziomu 1867. Indeks, śledząc niektóre z największych firm na świecie, notowany jest blisko poziomu wsparcia 1867.

Towary

Ropa naftowa (WTI) straciła na wartości spadając z wysokiego poziomu 102.95 dolarów za baryłkę, po danych dotyczących eksportu z Chin, który nieoczekiwanie spadł do najniższego poziomu od 2009 roku.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) spadło ze swojego wysokiego poziomu 1353, tracąc ponad 26 dolarów amerykańskich. Szlachetny metal stracił swój zwyżkowy trend i obecnie notowany jest około poziomu 1331 dolarów amerykańskich za uncję.

Inwestorzy powinni tworzyć spread niedźwiedzia (Bear Put Spread) na złocie. Bear Put Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Put oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.