Jen zyskał na wartości, ponieważ Shinzo Abe wygrał wybory

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) odbiło się z poziomu 1.2383 do poziomu 1.2485 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) w piątek. Wspólna waluta zyskała na wartości, ponieważ kilku urzędników EBC dało nadzieję na łagodzenie ilościowe w strefie euro.  W rezultacie euro umacnia się, ponieważ nie ma żadnych sygnałów o poprawie europejskiej gospodarki.

Dolar amerykański (USD) spadł do poziomu 117.77 w stosunku do jena japońskiego (JPY) na początku sesji tygodniowej. Jen umocnił się, ponieważ Shinzo Abe wygrał wybory w Japonii uzyskując ponad 2/3 mandatów i obiecuje on świeże podejście do polityki.

Akcje

Akcje amerykańskie straciły na wartości przez duży spadek ceny ropy, który może sygnalizować spowolnienie globalnego wzrostu ekonomicznego. Indeks US 500 (SPI) spadł do poziomu 1994, US 30 (DOW) do poziomu 17228, a US Tech (NDQ) spadł do poziomu 4182.

Towary

Ropa naftowa (WTI) kontynuuje swój spadek osiągając nowe minimum na poziomie 56.25 dolarów amerykańskich za baryłkę. Ropa naftowa straciła na wartości, ponieważ Państwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich stwierdziło, że OPEC może nie zredukować produkcji nawet jeśli cena ropy osiągnęła 40 dolarów amerykańskich za baryłkę.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) spadło do poziomu 1213 dolarów amerykańskich za baryłkę przed oświadczeniem FOMC, które będzie miało miejsce w środę. Rezerwa Federalna spotyka się w tym tygodniu i będzie dyskutować o podwyższeniu poziomu stóp procentowych.

Inwestorzy w opcje powinni kupować opcje Put na parze XAUUSD i korzystać, jeśli para będzie traciła na wartości, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.