Jen na poziomie 117, Abe szykuje się do działania

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) jest notowane pomiędzy poziomem 1.2413 a poziomem 1.2485 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta oczekuje na publikację wskaźnika aktywności sektora wytwórczego PMI w Strefie Euro. Dane lepsze od prognozowanych mogą podwyższyć notowania euro.

Dolar amerykański (USD) kontynuuje swój zniżkowy trend osiągając tym samym swoje miesięczne minimum na poziomie 117.10 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen zyskał na wartości w oczekiwaniu na działania, które Shinzo Abe zamierza podjąć w ramach wspierania rozwoju gospodarki Japonii.

Akcje

Indeks Japan 225 (NKI) spadł do swojego 6-tygodniowego minimum na poziomie 16693, ponieważ kurs jena rośnie, a cena surowców energetycznych kontynuuje swój spadek.

Towary

Ropa WTI (OIL) oraz ropa Brent (BRT) kontynuują swój zniżkowy trend i osiągnęły już swoje nowe minimum na poziomach 55 oraz 60 dolarów amerykańskich. Ceny surowców energetycznych nieustannie tracą na wartości odkąd OPEC zrezygnowało z podjęcia jakichkolwiek działań mających zapobiec ich dalszym spadkom.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) straciło na wartości o około 35 dolarów amerykańskich i sięgnęło swojego dwutygodniowego minimum na poziomie 1190 dolarów amerykańskich. Ten metal szlachetny traci na wartości w oczekiwaniu na dwudniowe posiedzenie Fed, na którym podjęta zostanie dyskusja na temat podniesienia poziomu stóp procentowych oraz nieoczekiwanego spadku cen ropy naftowej. Jastrzębi ton wypowiedzi członków posiedzenia może jeszcze bardziej obniżyć notowania złota.

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć zakup opcji Put na parze XAUUSD i liczyć na zysk, jeśli notowania pary spadną, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.