Jednym z największych wyzwań współczesnego e-świata jest ochrona prywatności oraz zabezpieczenie przed wirtualną kradzieżą

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bezpieczenstwo.dane.400xManualne przenoszenie danych pomiędzy urządzeniami elektronicznymi jest niewygodne i czasochłonne, dlatego coraz częściej wykorzystujemy chmury do przechowywania naszych plików, dzieląc odpowiedzialność za nasze dane z zewnętrznym usługodawcą. O ile stacjonarne komputery pozostają w domu lub biurze, a wraz z nimi informacje zapisane na dyskach, o tyle dane przechowywane na osobistym smartfonie mogą trafić w dowolne miejsce na świecie.

Kilka lat temu wystarczyło odpowiednio zabezpieczyć komputer osobisty, by z dużym prawdopodobieństwem uchronić dane przez wyciekiem. Obecnie to nie wystarczy – zabezpieczyć musimy laptop, smartfon oraz tablet, ponieważ za pośrednictwem każdego z tych urządzeń sprawdzamy pocztę, logujemy się do banku czy korzystamy z portalu społecznościowego. Na każdym z tych urządzeń przechowujemy również ważne dla nas dane, a przecież ataki internetowe stały się dużo bardziej wyrafinowane niż te, z jakimi mieliśmy do czynienia jeszcze kilka lat temu. Nic dziwnego, że jednym z największych wyzwań współczesnego e-świata jest ochrona prywatności oraz zabezpieczenie przed wirtualną kradzieżą.

Cały artykuł „Marionetki hakerów” znajdą Państwo w najnowszym numerze „Miesięcznika Finansowego BANK – 2014/03”