James Foley

James Foley
James Foley, Citi Handlowy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Członek Zarządu Banku

Citi Handlowy

Pan James Foley objął stanowisko Członka Zarządu Banku Handlowego w Warszawie S.A. z dniem 1 lutego 2019 roku.

Pan James Foley posiada blisko 30-letnie doświadczenie w bankowości, z czego przez ostatnie 13 lat był związany z Grupą Citi. Ostatnio pracował na stanowisku Szefa TTS w Citibank Korea Inc. (od czerwca 2014 r.). Jednym z osiągnięć Pana Jamesa Foley’a było wprowadzanie przelewów transgranicznych dla dwóch nowych banków internetowych w Korei, co otworzyło szerokie możliwości współpracy z tymi bankami, również w segmentach klientowskich, które wcześniej nie współpracowały z Citi.

Wcześniej, tj. w latach 2010-2014 był Szefem TTS Citibank NA Thailand Branch w Tajlandii, a w latach 2005-2010 pełnił rolę Szefa Bankowości Transakcyjnej w Citibank NA New Zealand Branch w Nowej Zelandii. Zarządzając kolejno bankowością transakcyjną w Nowej Zelandii i Tajlandii, odpowiadał za całość usług transakcyjnych dla szerokiego grona firm, w tym zarządzanie gotówką i obsługę handlu, zapewniając klientom mobilne narzędzia do efektywnego zarządzania ich pozycjami finansowymi, kapitałem obrotowym i łańcuchami dostaw. Pod kierownictwem Pana Jamesa Foley’a Bankowość Transakcyjna w Tajlandii i Nowej Zelandii odnotowywała rekordowe przychody, zysk netto i wolumen depozytów.

Swoją karierę zawodową Pan James Foley rozpoczął w 1990 roku w firmie Westpac Banking Corporation w Nowej Zelandii, gdzie pracował do 2005 roku zajmując różne stanowiska kierownicze w obszarach bankowości transakcyjnej, w tym sprzedaży korporacyjnej i rozwoju biznesu.

Pan James Foley posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne uzyskane na Massey University w Palmerston North w Nowej Zelandii.

Spełnia wymogi określone w art. 22aa Prawa bankowego.

Źródło: Citi Handlowy