Jaki terminal płatniczy wybrać dla swojej firmy?

Jaki terminal płatniczy wybrać dla swojej firmy?
Fot. stock.adobe.com / New Africa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
O tym, czym się kierować przy wyborze terminala płatniczego, piszą eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa na portalu Akademia Przedsiębiorcy.

Można wyróżnić pięć rodzajów terminali płatniczych, wyjaśniają eksperci. Są to terminale stacjonarne, terminale mobilne, terminale mPOS i aplikacje na smartfona, a także kasoterminale.

W artykule pt. „Stacjonarny, mobilny, na telefon… Jaki terminal płatniczy wybrać?” dokładnie wyjaśniają na czym polegają różnice pomiędzy tymi rodzajami terminali, i do których rodzajów prowadzonej działalności gospodarczej najlepiej pasują.

Kupić czy dzierżawić?

Eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa podają koszty utrzymania terminala. Wyjaśniają także kiedy warto kupić terminal, a kiedy go wydzierżawić.

W tym przypadku ważne jest to czy przedsiębiorca prowadzi swój biznes przez cały rok, czy tylko w określonym sezonie.

Terminal za darmo i ulgi podatkowe

W Akademii Przedsiębiorcy znajdują się też porady jak uzyskać terminal za darmo i co zrobić, aby przez określony czas nie ponosić kosztów korzystania z niego.

Eksperci Fundacji przypominają też o istnieniu programu Ministerstwa Finansów „Podatnik bezgotówkowy”, który daje przedsiębiorcy wymierne korzyści podatkowe.

Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa / FPB