Jaką kartę służbową wybrać dla firmy?

Jaką kartę służbową wybrać dla firmy?
Fot. stock.adobe.com/Pio Si
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
O tym, którą kartę płatniczą wybrać dla swojej firmy piszą eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa w Akademii Przedsiębiorcy.

Właściciele przedsiębiorstw mają do wyboru różne rodzaje kart firmowych: karty kredytowe dla firm, karty debetowe lub karty obciążeniowe, a także karty przedpłacone dla pracowników – czytamy na stronach Akademii Przedsiębiorcy.

Wyjaśniają jakie są rodzaje służbowych kart płatniczych i jakie karty są dostępne dla pracowników firmy: kredytowa, debetowa i obciążeniowa, i jak działają?

Opisują również działanie karty przedpłaconej dla pracownika.

Co daje wprowadzenia kart płatniczych w firmie?

Eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa informują, że karty płatnicze nie są przeznaczone tylko dla dużych firm.

Zwracają uwagę, że wprowadzenie służbowych kart płatniczych do firmy pozwala na monitorowanie wydatków pracowników przedsiębiorstwa.

Możliwe jest też generowanie raportów z bankowości elektronicznej co pozwala na wykorzystanie  informacji  o płatnościach do zarządzania wydatkami w przyszłości i przygotowania planów oszczędności.

Bezpieczny dostęp do pieniędzy firmy i kredyt bez naliczanych odsetek

W artykule „Służbowe karty płatnicze: karta kredytowa dla firm, debetowa karta służbowa, karty przedpłacone dla pracowników – jak to działa?” czytamy, że rozwiązania dedykowane  płatnościom bezgotówkowym umożliwiają bezpieczny dostęp do pieniędzy zgromadzonych na kontach bankowych przedsiębiorstwa.

Zaś karty kredytowe są sposobem na pożyczanie pieniędzy od banku co pozwala na  nie obciążanie natychmiast firmowego konta pod warunkiem, że zaciągnięty kredyt będzie spłacony przed określonym czasem. W takim przypadku kredyt w karcie kredytowej nie będzie obciążony odsetkami.

Źródło: Fundacja Polska Bezgotówkowa / FPB