Jak wyróżnić się w gospodarce cyfrowej Software AG prezentuje pierwszą na świecie platformę Digital Business Platform
W odpowiedzi na dynamiczne zmiany zachodzące w gospodarce na skutek cyfryzacji i nowych obszarów konkurencji firma Software AG zaprezentowała nową platformę cyfrową dla firm: Digital Business Platform. Przedstawiono ją podczas CeBIT-u, największych na świecie targów branży IT. Digital Business Platform umożliwia organizacjom, zarówno z sektora przedsiębiorstw, jak i administracji publicznej, dostosowanie się do dynamicznych zmian i wykorzystanie możliwości, wynikających ze wzrostu globalnej gospodarki cyfrowej. Według szacunków Komisji Europejskiej do roku 2016 wartość gospodarki cyfrowej wzrośnie do 3,2 bln EUR w samych tylko krajach grupy G20, zaś już teraz odpowiada za 8% PKB.
Firma Software AG uznała, że standardowe, tradycyjne pakiety oprogramowania biznesowego, zaprojektowane z myślą o przewidywalnych sytuacjach biznesowych, nie zapewniają elastyczności i szybkości, które pozwalałyby zaspokajać potrzeby klientów i obywateli w dzisiejszym cyfrowym świecie. Natomiast platforma Digital Business Platform skupia się na współinnowacyjności, czyli takiej współpracy pomiędzy Software AG a jej partnerami i klientami, aby w szybkim tempie tworzyć i wdrażać elastyczne aplikacje i rozwiązania biznesowe, wyróżniające firmy na rynku.
Pełen zakres innowacji biznesowych i informatycznych
Digital Business Platform firmy Software AG plasuje się pomiędzy operacyjnym wsparciem biznesu w czasie rzeczywistym a zmieniającymi się wymaganiami klientów i rynku. Platforma pozwala w szybki i opłacalny sposób tworzyć i wdrażać nowe rodzaje aplikacji i rozwiązań biznesowych do obsługi klienta w czasie zapewniającym maksymalny zwrot z inwestycji. Ponadto umożliwia spójne podejście do tworzenia i wdrażania elastycznej i opłacalnej architektury informatycznej, wspierającej takie aplikacje. Dlatego Digital Business Platform może zainteresować wiele działów przedsiębiorstwa, począwszy od dyrektorów działów IT, którzy chcą wdrażać opłacalną i elastyczną architekturę informatyczną, po szefów działów biznesowych, którzy potrzebują szybko tworzyć nowe aplikacje, dostosowane do swoich potrzeb. Platforma może też przynieść korzyści dyrektorom generalnym, którzy opracowują strategię cyfrową dla całej organizacji.
Od statyczności do elastyczności
„Współczesne przedsiębiorstwa muszą stać się cyfrowe, aby mieć jak najszerszy obraz zmian na rynku, indywidualnych wymagań klientów, zmian w obrębie własnej działalności operacyjnej w łańcuchu dostaw, a także czynników zewnętrznych, takich jak zmieniające się przepisy prawa czy nawet warunki pogodowe” – powiedział Wolfram Jost, CTO, Software AG. „Nasza nowa platforma cyfrowa jest podstawą do tworzenia i wdrażania nowatorskich aplikacji biznesowych we współpracy z działami biznesowymi w krótkich, przewidywalnych cyklach wydań. Tradycyjne aplikacje pakietowe nie są tworzone z myślą o takim podejściu”.
Przedsiębiorstwo gotowe na zmianę
Platforma cyfrowa Digital Business Platform została opracowana z myślą o aplikacjach, procesach, modelach biznesowych i przedsiębiorstwach, które budowane z myślą o zmianie i które chcą reagować w czasie rzeczywistym na zdarzenia biznesowe i nowe uwarunkowania rynkowe. W odróżnieniu od standardowych systemów ERP, zaprojektowanych, by dostarczyć gotowe oprogramowanie do obsługi długoterminowych i przewidywalnych warunków w procesach biznesowych, platforma Digital Business Platform oferuje szereg możliwości do rozwoju innowacyjnych rozwiązań w ścisłej współpracy pomiędzy firmą Software AG a jej klientami i partnerami. Dzięki temu można tworzyć nieprzewidziane wcześniej, elastyczne rozwiązania biznesowe, które będą wspierały osiąganie zysków i wykorzystają Internet Rzeczy (Internet of Things), analitykę w czasie rzeczywistym i wielkie zbiory danych (Big Data).
Biznes napędzany Internetem Rzeczy
„Korzyści, jakie wynikają z analizy danych z Internetu Rzeczy, są ogromne, począwszy od aspektów społecznościowych po komunikację M2M (machine-to-machine), czyli porozumiewanie się urządzeń pomiędzy sobą. Taka analiza umożliwia podejmowanie przemyślanych decyzji i dynamiczną adaptację procesów i modeli biznesowych do bieżących zdarzeń” – powiedział Wolfram Jost. „Chcemy zapewnić klientom holistyczne podejście, które pozwala zarządzać zasobami informatycznymi i zautomatyzowanymi procesami biznesowym, integrować przetwarzanie na miejscu i w chmurze z zaawansowanymi analizami, opartymi na przetwarzaniu in-memory i architekturę opartą na zdarzeniach. To jedyny sposób, aby przedsiębiorstwa mogły w pełni wykorzystać zalety cyfryzacji. To właśnie filozofia stojąca za Digital Business Platform”.
Źródło: Software AG