Iwona Waksmundzka-Olejniczak prezesem Energi

Iwona Waksmundzka-Olejniczak prezesem Energi
Iwona Waksmundzka-Olejniczak, Źródło: Energa SA
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Energi powierzyła z dniem 27 października 2021 roku funkcję prezesa spółki Iwonie Waksmundzkiej-Olejniczak - podała Energa w komunikacie. Dotychczas Waksmundzka-Olejniczak sprawowała funkcję wiceprezesa Energi ds. korporacyjnych.

Iwona Waksmundzka-Olejniczak posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami i strukturami korporacyjnymi, w szczególności w sektorze oil&gas oraz w sektorze bankowym, informuje Energa na swojej stronie internetowej.

Doświadczenie zawodowe

Z PKN ORLEN S.A. związana od lutego 2018 roku, gdzie najpierw jako dyrektor Biura Relacji Inwestorskich, a następnie od lutego 2019 roku jako dyrektor wykonawczy ds. strategii i relacji inwestorskich odpowiedzialna jest m.in. za opracowanie i realizację strategii PKN ORLEN oraz nadzór nad realizacją projektów strategicznych, przygotowanie i realizację inwestycji oraz dezinwestycji kapitałowych, a także kształtowanie i prowadzenie polityki informacyjnej oraz relacji z uczestnikami rynku kapitałowego.

Czytaj także: Jacek Goliński odwołany ze stanowiska prezesa Energi >>>

W latach 2016-2017 na stanowiskach dyrektora poszczególnych departamentów w Banku Ochrony Środowiska S.A. nadzorowała obszar bankowości prywatnej, a następnie bankowości korporacyjnej.

W latach 2013-2016 jako kierownik marki w Plus Banku S.A. odpowiadała za budowę, kształtowanie i realizację strategii marketingowej oraz polityki komunikacji zewnętrznej.

W latach 2002-2012 w Invest Banku S.A. zarządzała siecią sprzedaży, odpowiadała za kształtowanie oferty produktowej, budowę i realizację strategii banku, nadzorowała realizację polityki komunikacji zewnętrznej, zarządzała relacjami z kluczowymi klientami banku, kolejno na stanowiskach kierownika ds. bankowości detalicznej, kierownika ds. marketingu i analiz, a następnie kierownika marki.

W latach 2001-2002 była kierownikiem ds. kluczowych klientów w ComputerLand.

W latach 1998-2001 pracowała w Banku Współpracy Europejskiej odpowiadając za relacje z kluczowymi klientami Banku.

Wykształcenie

Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Zarządzanie i Marketing) oraz Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie (Finanse i Bankowość). Posiada dyplom Executive MBA przyznany przez Wyższą Szkołę Handlu i Usług w Poznaniu. Ukończyła także studia podyplomowe „Project Management” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest Certyfikowanym Doradcą Finansowym European Financial Planning Association, podsumowuje Energa na swojej stronie internetowej.

Źródło: PAP BIZNES, Energa SA