IT@Bank 2015: Automatyczna weryfikacja dowodów osobistych czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo operacji bankowych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2015.11.foto.100.200xARH, jako pionier z dziedziny OCR (ang. Optical Character Recognition), dostarcza kompleksowe innowacyjne rozwiązania technologiczne gwarantujące poprawę szeroko pojętego bezpieczeństwa. Stale przy tym rozwija bazę oferowanych produktów i usług.

Urządzenia z zakresu OCR wykonują złożone czynności polegające na przechwytywaniu i uwierzytelnianiu danych, zapewniając jednocześnie proste i szybkie użytkowanie, niewymagające długotrwałych szkoleń. Typowy proces skanowania dokumentów składa się z trzech etapów:

1. PRZECHWYTYWANIE DANYCH

Skanowanie dokumentu rozpoczyna się automatycznie, w chwili kiedy zostaje on umieszczony na szkle czytnika OCR. Urządzenie pobiera dane optyczne poprzez przechwytywanie obrazów i to z trzech różnych źródeł światła: UV, podczerwieni oraz białego. Wszystkie wyodrębnione dane transmitowane są za pomocą powszechnie stosowanego interfejsu USB.

2. ROZPOZNANIE

Firma Koncept-L S.A. jest polskim dystrybutorem urządzeń ARH. Dzięki współpracy z nią użytkownik końcowy otrzymuje kompleksowe rozwiązanie, które oprócz prostego w obsłudze urządzenia zawiera również oprogramowanie oparte na polskiej bibliotece danych. Jest ono zgodne z aktualnie panującymi wymogami dotyczącymi m. in. dowodów osobistych.

<...>

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI