InterRisk rozdaje „gadżety życia”

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

inter.risk.02.400x23331 sierpnia weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu drogą poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania odblasków.

Wystarczą drobne elementy: opaska, brelok, worek na obuwie, naszywki na kurtce, które często bywają nazywane „gadżetami życia”, by być widocznym i bezpiecznym na drodze.

InterRisk w tym roku w ramach akcji szkolnej ma do przekazania ubezpieczonym przez InterRisk uczniom, przedszkolakom i studentom, a także uczestnikom sponsorowanych przez firmę imprez sportowych 100 tys. breloków odblaskowych LED oraz 12 tys. worków odblaskowych na obuwie.

Ubezpieczyciel już od kilkunastu lat organizuje akcje promujące bezpieczeństwo dzieci i dorosłych na drodze. „Noszenie odblasków może zapobiec wielu wypadkom, nie tylko z udziałem dzieci, ale też i dorosłych. Stąd nasze starania od wielu lat, żeby nie tylko ubezpieczać, ale także zabezpieczać klientów, szczególnie tych najmłodszych” – podkreśla Katarzyna Rudzka, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Zdrowotnych i Osobowych w InterRisku.   

Źródło: PIU